جشنواره پسته رفسنجان برگزارشد

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۰۹

📌به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان جشنواره پسته رفسنجان شامگاه پنجشنبه ۹ آبان ماه با حضورمعاون اقتصادی وزارت امور خارجه ؛ رئیس واعضای شورای اسلامی شهر رفسنجان ؛ شهردار و سفرا و رایزنان اقتصادی ۱۵ کشور دنیا وجمعی ازمسئولین شهرستان برگزار شد.در حاشیه ی این مراسم ,مهمان ها ومسئولین حاضر از غرفه های صنایع دستی و محصولات تولید شده شهرستان رفسنجان که شامل ۸غرفه صنایع دستی ؛۱غرفه محصولات پسته و ۷غرفه انجمن کارافرینان که به همت #شهرداری رفسنجان وباهمکاری شرکت پسته ؛ انجمن کارآفرینان ؛ میراث فرهنگی برپا شده بود دیدن کردند .

💢همچنین درادامه این جشنواره محمدجواد فدائی استاندار کرمان با بیان اینکه امیدوارم سفر سفرا و رایزنان اقتصادی کشورهای خارجی به استان کرمان باعث معرفی ظرفیت‌های استان شوداظهارداشت:شهرستان رفسنجان از شهرستان‌های بزرگ و مهم استان کرمان است.

💢وی با بیان اینکه ۴.۵ درصد از مساحت استان متعلق به این شهرستان است عنوان کرد: این شهرستان هشت موسسه آموزش عالی با بیش از هزار عضو هیئت علمی دارد.

💢استاندار کرمان با اشاره به وجود ۸۲ معدن بزرگ در شهرستان رفسنجان گفت: بزرگترین معدن مس خاورمیانه در این شهرستان است که ۱.۲ میلیون تن ذخیره معدنی دارد.

💢وی با بیان اینکه این منطقه زمینه بسیار خوب برای سرمایه‌گذاری دارد افزود: یکی از واحدهای خوب تولیدی شهرستان واحد فروکروم است که با سرمایه‌گذاری خارجی راه‌اندازی شده است.

💢فدائی با اشاره به اینکه شهرستان رفسنجان زادگاه مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی (ره) از چهره های بزرگ سیاسی و اجرایی کشور است گفت: از اهداف حضور سفرای کشورهای خارجی به استان کرمان توسعه فعالیت‌های اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار خارجی است.

💢وی با اشاره به سفر تعداد زیادی از سفرا و رایزنان اقتصادی ۱۵ کشور دنیا به کرمان بیان کرد: در دومین روز سفر سفرای کشورهای خارجی به کرمان از معادن و تعدادی از صنایع معدنی در سیرجان ؛ سرچشمه و رفسنجان بازدید کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید