عملیات درزگیری آسفالت خیابان‌های شهر رفسنجان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۵۹

📌به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان مهندس نوید شریفی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری  اظهار کرد: انجام عملیات درزگیری آسفالت در راستای پیشگیری از تخریب آسفالت اصلی و لایه‌های بستر معابر و خیابان‌ها بسیار حائز اهمیت است.

💢وی بیان کرد: افزایش کیفی معابر سطح شهر و تسهیل در عبور و مرور وسائط نقلیه وشهروندان از اولویت‌های مدیریت شهری است.با توجه به خرابی و مستهلک بودن آسفالت برخی از معابر سطح شهر، عملیات درزگیری در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

💢مدیرعامل سازمان عمران شهرداری از اجرای عملیات درزگیری ۱۱ هزار مترمربع آسفالت خیابان‌های اصلی سطح شهر خبر داد و افزود: به منظور پیشگیری از گسترش خرابی‌ها، پر کردن درزها، ترک‌ها، حفره ها و فضاهای خالی سطحی، جلوگیری از نفوذ آب‌های سطحی از محل‌های ترک به لایه‌های زیرین و تخریب آسفالت، افزایش دوام و طول عمر آسفالت و کاهش هزینه‌ها عملیات درزگیری آسفالت معابر در حال انجام است.

💢 وی عنوان کرد: تراش ترک‌های طولی و عرضی آسفالت با دستگاه کاتر و پاکسازی ترک‌ها و همچنین پرکردن محل ترک‌ها با قیر از مراحل درزگیری آسفالت است وتغییرات آب و هوایی در فصل زمستان، نفوذ آب به لایه‌های زیرین آسفالت و ایجاد شکاف و ترک از مهم‌ترین عواملی است که به سطح آسفالت آسیب می‌رساند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید