پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ − ۱۲:۲۷
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان:

برای آموزش نکات ایمنی آتش نشانی به شهروندان آمادگی داریم

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از آمادگی این سازمان برای آموزش نکات ایمنی آتش نشانی به شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، علی رمضانی نژاد با حضور در رادیو رفسنجان ضمن تبریک هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی به آتش نشانان، در خصوص علت نامگذاری این روز گفت: هفتم مهر ماه سال ۱۳۵۹ زمانی که بعثی ها پالایشگاه نفت آبادان را بمباران کردند و آتش نشانان این شهر و شهرهای اطراف در حال خاموش نمودن آتش بودند، مجدداً بعثی ها پالایشگاه را بمباران کردند که تعداد زیادی از آتش نشانان در این حادثه به شهادت رسیدند؛ به همین دلیل این روز به نام روز آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شد.

وی با اشاره به زمان آغاز به کار اولین واحد آتش نشانی در رفسنجان، اظهار کرد: اولین واحد آتش نشانی رفسنجان در سال ۱۳۴۸ با یک دستگاه خودروی ۹۱۱، یک راننده و دو خدمه کار خود را آغاز کرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان با بیان اینکه هم اکنون شش ایستگاه آتش نشانی در شهر به ارائه خدمات می پردازند، گفت: ایستگاه مرکزی در انتهای خیابان مدرس، ایستگاه شماره دو در بلوار هجرت، ایستگاه شماره سه واقع در امیرکبیر غربی و بلوار جمهوری، ایستگاه چهار در بلوار خلیج فارس، ایستگاه پنج در دوراهی سرچشمه (سقاخانه حضرت ابوالفضل(ع)) و ایستگاه شش در میدان انقلاب (بازار) واقع شده است.

رمضانی نژاد ادامه داد: تقسیم بندی ایستگاه ها به گونه ای انجام گرفته که در زمان حادثه کمترین زمان برای رسیدن پرسنل به محل صرف شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه های پیشگیری از آتش سوزی آموزش می باشد، گفت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان در سال های اخیر به طور جدی آموزش اطفاء حریق در مدارس، کارخانجات و دستگاه های دولتی را آغاز کرده و از آمادگی لازم برای آموزش به شهروندان برخوردار است.

وی خواستار نصب پله اضطراری، جعبه F، سیستم اعلام و اطفاء حریق و خاموش کننده های دستی در ساخت و سازهای ساختمانی شد و تصریح کرد: خاموش کننده دستی در زمان ابتدایی وقوع حادثه و پیش از آنکه آتش گسترش پیدا کند، آن را خاموش کرده و از خسارات جانی و مالی جلوگیری می کند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از شهروندان خواست هنگام بروز حادثه بلافاصله با مرکز اپراتور سازمان آتش نشانی به شماره ۱۲۵ تماس بگیرند و نشانی دقیق را اعلام کنند و در صورتی که محل آتش سوزی در خیابان یا کوچه فرعی می باشد، فردی را برای راهنمایی نیروهای آتش نشانی به خیابان اصلی بفرستند.

رمضانی نژاد از پیگیری شهردار محترم برای خریداری یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین سِت های امداد و نجات قدردانی کرد و گفت: سِت خریداری شده در تصادفات جاده ای برای نجات افرادی که محبوس شده یا گیر می افتند، کاربرد دارد.

وی با تأکید بر رعایت نکات ایمنی هنگام نصب بخاری در فصل سرما، از فوت هموطنان بر اثر انتشار گاز منوکسید کربن ابراز تأسف نمود و گفت: شهروندان علاوه بر نصب دودکش مجزا برای هر وسیله گازسوز، از باز بودن مسیر دودکش و اتصال لوله ها و زانویی اطمینان داشته و از دودکش های کلاهک دار و یا H مانند استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان استفاده از شیلنگ های با طول بیش از ۱۲۰ سانتی متر را خطرساز عنوان کرد و گفت: برای نصب بخاری از شیلنگ های مخصوص و بست استاندارد استفاده کنید.

رمضانی نژاد از شهروندان خواست برای تعمیر وسایل گازسوز به نمایندگی ها و افراد متخصص مراجعه کنند و هنگام مسافرت شیر اصلی گاز و کنتور برق را قطع نمایند.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.