چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ − ۱۳:۲۳
با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال؛

احداث پارک جنگلی ۳۰۰ هکتاری در رفسنجان

علی اکبر پورمحمدی شهردار رفسنجان از احداث پارک جنگلی به مساحت ۳۰۰ هکتار با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در ضلع غربی آرامستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، علی اکبر پورمحمدی با حضور در برنامه رادیویی «همراه» پیرامون عملکرد شهرداری رفسنجان در سال جاری، ضمن تبریک سال نو، به بودجه ۹۴ میلیاردی شهرداری رفسنجان در سال ۹۵ اشاره کرد و از تحقق نزدیک به ۷۰ درصد بودجه در سال جاری خبر داد و گفت: از این بودجه ۶۰ درصد صرف طرح های عمرانی و ۴۰ درصد صرف هزینه های جاری شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۱ میلیارد تومان در بخش آسفالت در شهر هزینه شده است، میزان آسفالت مصرفی در سطح شهر را نزدیک به ۴۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: در سال جاری بیش از ۱۵۰ کوچه و خیابان آسفالت و عملیات روکش آسفالت در ۱۱۱ خیابان انجام شد.

علی اکبر پورمحمدی در ادامه به پروژه های بزرگ عمرانی شهرداری رفسنجان در سال جاری اشاره کرد و گفت: طراحی و اجرای پارکینگ طبقاتی در زمینی به مساحت ۴۴۰۰ متر مربع و زیربنای بیش از ۱۲ هزار متر مربع از جمله اقدامات بزرگ شهرداری در رفسنجان بوده است که برای احداث آن بیش از ۵۵ هزار متر مکعب خاکبرداری انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه این پارکینگ از لحاظ معماری و سازه بسیار زیبا طراحی شده است، گفت: پارکینگ طبقاتی نزدیک به ۵۵۰ خودرو گنجایش دارد و برای احداث آن بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

شهردار رفسنجان هم چنین به ساخت سالن ورزشی شهدای رحمت آباد با مشارکت شرکت ملی صنایع مس خبر داد و اظهار کرد: بخش عمده هزینه این پروژه که با ۱۲۰۰ متر مربع زیربنا احداث گردیده است، توسط شهرداری پرداخت شده و سهم شرکت مس در آن حدود ۴۰ میلیون تومان می باشد.

پورمحمدی با اشاره به وجود امکانات رفاهی این سالن، تصریح کرد: این پروژه با توجه به نیاز مردم این منطقه احداث گردید و شامل حمام، سرویس بهداشتی، رختکن و فضای اداری با زیربنای بیش از ۲۳۰ متر مربع می باشد.

وی در ادامه به ۱۳۰ مورد تملک در خیابان ۱۷ شهریور با هزینه ای بالغ بر ۶۰ میلیارد و ۳۳۷ میلیون ریال به منظور تعریض این خیابان اشاره کرد و گفت: برای ساخت، زیرسازی، جدولگذاری و آسفالت این خیابان بیش از ۶ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال هزینه شده و الحمدا... مردم از آن بهره برداری و استفاده می کنند.

شهردار رفسنجان اجرای میدان تقاطع شهرک هزارواحدی با جاده کرمان در مدت زمان یک ماهه را از دیگر اقدامات مهم شهرداری در سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: این میدان بنا به مصوبه شورای ترافیک شهرستان و به منظور رفع ترافیک این منطقه و درخواست مردم روستاهای کریم آباد، سعادت آباد و شهرک هزار واحدی احداث گردید.

علی اکبر پورمحمدی یادآور شد: برای ساخت این میدان بیش از ۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی هم چنین به آسفالت جاده ابراهیم آباد با مشارکت شهرداری و دهیاری و شورای اسلامی روستای ابراهیم آباد اشاره کرد و گفت: تأمین قیر این پروژه به عهده دهیاری بوده و برای اجرای آن ۱۲۰ تن قیر خریداری شده است.

شهردار رفسنجان ادامه داد: اجرای این پروژه بیش از ۴۶ میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

پورمحمدی احداث پارک جنگلی به مساحت ۳۰۰ هکتار با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های عظیم شهرداری رفسنجان اعلام کرد و گفت: برای راه اندازی این پارک نزدیک به ۱۰۰ هزار اصله انواع درخت مقاوم به شوری و کم آبی، همیشه سبز و گلدار از قبیل بادام کوهی، زبان گنجشک، عناب، گل محمدی، ارغوان، لیلکی و ... غرس شده است.

وی با تأکید بر اینکه پارک جنگلی با توجه به ظرفیت محیط زیست رفسنجان و افزایش تولید هوای پاک برای استفاده شهروندان راه اندازی شده است، افزود: هزینه احداث و نگهداری پارک جنگلی که به شرکت پیمانکاری واگذار شده است، ماهیانه ۶۷۰ میلیون تومان می باشد

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.