پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ − ۱۶:۰۲
با حضور کارشناسان؛

کلاس آموزشی- توجیهی دفع آفات و بیماری های گیاهی فضای سبز شهری برگزار شد

کلاس آموزشی- توجیهی دفع آفات و بیماری های گیاهی فضای سبز شهری با حضور کارشناسان این حوزه، مدیران عامل و کارشناسان شرکت های پیمانکار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، مهندس ابوطالبی با اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی جهت ارتقاء سطح دانش علمی کارشناسان فضای سبز و نحوه چگونگی استفاده صحیح از سموم شیمیایی در محل سالن نمازخانه شهرداری مرکزی برگزار گردید.

وی با اشاره به حضور کلیه کارشناسان فضای سبز، مدیران عامل و همچنین کارشناسان شرکت های پیمانکار، اظهار کرد:  در این کلاس ضمن یادآوری و مرور مطالب علمی مربوط به مدیریت آفات، نحوه انجام صحیح اصول مبارزه شمیایی بالاخص استفاده صحیح و بهینه (حداکثر استفاده- حداقل هزینه) از سموم شیمیایی ارائه شد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز از کاهش چشمگیر و قابل توجه جمعیت آفات در سال جاری خبر داد و یادآور شد: خوشبختانه اجرای طرح لایه روبی جوی های سطح شهر که محل مناسبی جهت زمستان گذرانی آفات می باشند، حذف پاجوش ها و آبشویی درختان طی سه سال اخیر موجب کاهش چشمگیر جمعیت آفات در سال جاری شد.

مهندس محمد ابوطالبی با بیان اینکه کار سمپاشی درختان در آغاز فصل رشد درختان و با ظهور و شیوع آفات توسط اکیپ هایی در ساعات پایانی(شبانه) انجام می شود، تصریح کرد: شهروندانی که دچار مشکلات ریوی، تنفسی و ... می باشند، می توانند ضمن همکاری و مساعدت در این امر، با مراجعه به سایت سازمان پارکها و فضای سبز به نشانی www.park.com و یا تماس با شماره تلفن ۳۴۲۸۸۴۸۵ از زمان و مکان دقیق انجام سمپاشی در منطقه مسکونی خود مطلع شده و تدابیر لازم را در خصوص رفع معضل عوارض جانبی سموم شیمیایی بیاندیشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به انجام عمل سمپاشی در ساعات پایانی شب از شهروندان عزیز و گرامی تقاضا می شود ضمن همکاری لازم با اکیپ های تحت امر با ارائه پیشنهادات سازنده و نکات و مطالب مفید و موثر در جهت بهبود روند کار این سازمان را یاری نمایند.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.