دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ − ۱۲:۳۹
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز عنوان کرد؛

افزایش سرانه فضای سبز شهر رفسنجان به بیش از ۱۷ مترمربع

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری رفسنجان گفت: طی ده سال اخیر بیش از ۶ مترمربع به سرانه فضای سبز شهری افزوده شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، محمد ابوطالبی سرانه فضای سبز شهر رفسنجان را بیش از ۱۷ مترمربع اعلام کرد و گفت: سرانه فضای سبز در سال ۸۶ به میزان ۱۱ مترمربع بوده است که با توسعه، طراحی و اجرای فضای سبز شهری این رقم به ۱۷.۲۴ مترمربع در سال ۹۵ رسید.

وی در ادامه از تولید سالیانه ۱۲ میلیون نشاء فصلی جهت استفاده در بلوارها و معابر خبر داد و افزود: بخشی از نهالستان شهرداری رفسنجان از سال ۱۳۸۷ به نمایشگاه دائمی گل و گیاه تبدیل شده و با پرورش یک میلیون قلمه و درختچه زینتی در سال، شهر رفسنجان را در زمینه پرورش گل، گیاه و درختچه خودکفا کرده است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری رفسنجان با اشاره به اینکه نهالستان شهرداری یکی از بزرگترین مراکز پرورش گل و گیاه استان به شمار می رود، تصریح کرد: نهالستان شهرداری رفسنجان در زمینی به مساحت ۳۳ هکتار در ابتدای بلوار آزادی واقع شده است و تولیدات آن به شهرداری های همجوار نیز ارسال می شود.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله به طور متوسط ۱۵ هزار اصله درخت به طور رایگان از این محل به سایر نقاط شهر جهت اهدا به شهروندان توزیع می شود.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.