چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ − ۱۳:۰۰
اجرای یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی در رفسنجان؛

زیرگذر بزرگراه خلیج فارس اولین پروژه استان کرمان از نظر سرعت و دقت در اجرا

احداث پروژه زیرگذر شهدای مدافع حرم از اردیبهشت ماه سال جاری در محل تقاطع بلوارهای خلیج فارس و شهید صابری آغاز شد و روند عملیات اجرایی آن به سرعت ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، این پروژه که اجرای آن موجب تسهیل در ترافیک و عبور و مرور شهروندان به دلیل موقعیت قرارگیری آرامستان و تقاطع بلوارهای خلیج فارس و شهید صابری می شود، با توجه به گسترش جمعیت شهرنشینی به سمت بزرگراه خلیج فارس در دستورکار برنامه های شهردار محترم قرار گرفت و با همکاری صد در صدی سازمان عمران شهرداری و مهندسین و مشاورین شهرداری به بهترین نحو ممکن آغاز گردید.
در احداث زیرگذر شهدای مدافع حرم به عنوان یکی از بهترین پروژه های عمرانی شهرستان رفسنجان که در مساحت ۱۵ هزار متر مربع و به طول ۵۲۰ متر اجرا خواهد شد، از مصالح هیدروکن شکسته کامل استفاده شده است.
این پروژه که عملیات عمرانی آن در روزهای آتی تکمیل می شود، تاکنون چندین بار مورد بازدید فرماندار رفسنجان، اعضای شورای اسلامی شهر و ... قرار گرفته است.
زیرگذر شهدای مدافع حرم به زودی به بهره برداری می رسد
یاسر شریفی ناظر عالی پروژه زیرگذر شهدای مدافع حرم با اشاره به سرعت پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه، اظهار کرد: پروژه زیرگذر شهدای مدافع حرم یکی از پروژه های عمرانی ملی و استانی از لحاظ سرعت و دقت است.
وی با بیان اینکه سرعت در اجرای عملیات به هیچ وجه از کیفیت آن نکاسته است، تصریح کرد: این زیرگذر اولین پروژه استان کرمان و شهرستان رفسنجان از نظر سرعت در اجرا به شمار می رود.
شریفی ادامه داد: مراحل خاکبرداری، بتن ریزی و اجرای فونداسیون انجام شده و در حال حاضر کار بر روی دیوارهای رمپ و عرشه در حال اجراست.
ناظرعالی پروژه زیرگذر بزرگراه خلیج فارس با اشاره به وسعت این پروژه از نظر طول و عرض، خاطرنشان کرد: با تدابیر پیش بینی شده و با تلاش روزانه و مستمر، امیدواریم این پروژه در مدت زمان معین اجرا و به بهره برداری برسد.
پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه در ۱۲۵ روز
دکتر یاسر شریفی با اشاره به تاریخ شروع عملیات عمرانی از اواخر فروردین ماه، روند اجرای کار را بسیار خوب و پیشرفت کلی ابنیه را ۸۰ درصد بیان کرد و گفت: حجم عملیات خاکبرداری زیرگذر ۵۵ هزار مترمکعب می باشد که ۹۴ درصد آن اجرا گردیده و تقریباً رو به اتمام است.
وی حجم عملیات بتن ریزی پروژه را ۶۵۰۰ مترمکعب اعلام کرد و با اشاره به اجرای ۴۵۰ تن آرماتوربندی، اظهار کرد: مساحت عرشه پروژه ۱۶۰۰ مترمربع است که تاکنون نزدیک به ۴۵ درصد آرماتوربندی آن آماده شده است.
شریفی با اشاره به اینکه احداث ۳ پل در بزرگراه خلیج فارس از طرح های آتی این بزرگراه می باشد، خاطرنشان کرد: این زیرگذر از بهترین پروژه های عمرانی بزرگراه خلیج فارس است که مطمئناً با اجرای دقیق و سریع آن نوید اجرای سایر طرح ها نیز در این مسیر قابل پیش بینی است.
همکاری منسجم ۱۰۰ نفر به صورت روزانه
مهندس سید حسام الدین سجادی سرپرست کارگاه نیز به حضور ۱۰۰ نفر در مجموعه به صورت روزانه خبر داد و گفت: نیروهای به کار گرفته شده در سه شیفت صبح و عصر و شب در محل حضور دارند و مشغول به کارند.
وی با اشاره به اینکه احداث پروژه زیرگذر تقاطع بلوار خلیج فارس و بلوار شهید صابری در وسعت عظیم برای اولین بار در شهرستان اجرا می شود، اظهار کرد: عوامل درگیر در پروژه با دلسوزی تمام و فراتر از وظیفه خود تلاش می کنند تا این اتفاق عظیم با موفقیت به سرانجام برسد.
سجادی با تأکید بر مدیریت مؤثر جناب آقای پورمحمدی شهردار محترم رفسنجان، حضور فعال ایشان در طول مدت اجرای پروژه را موجب پیشرفت در کار دانست و گفت: ایشان به طور مستمر و همه روزه در محل حاضر می شوند و نسبت به اجرای دقیق آن احساس مسئولیت دارند. وی ادامه داد: هر روز صبح مسائل و مشکلات با جناب آقای پورمحمدی در میان گذاشته می شود و در نوبت عصر نیز جلسه ای مشترک جهت مرور فعالیت های اجرایی روزانه با حضور ایشان برگزار می گردد.
افزایش کیفیت و کاهش هزینه ها در اجرا با استفاده از توان متخصصین بومی
علیرضا پورغلامحسینی معاون اداری و مالی شهرداری رفسنجان نیز با اشاره به هزینه اجرای پروژه، میزان هزینه آن را ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه عمده کار توسط پرسنل و سازمان های شهرداری انجام می گیرد، کاهش بسیار زیادی در هزینه ها داشته ایم.
وی نیاز منطقه به وجود زیرگذر را از مهم ترین دلایل اجرای آن برشمرد و گفت: به دلیل اهمیت موضوع و با توجه به اینکه مجموعه حاضر از طرح های پیش بینی شده بزرگراه بود، در سال جاری بودجه معین به آن اختصاص یافت.
پورغلامحسینی در پایان تأکید کرد: آزمایش های لازم جهت افزایش راندمان و کیفیت پروژه به صورت روزانه انجام می شود و مشکلی در این خصوص نداشته ایم؛ ضمن اینکه برای اجرای بهتر پروژه از متخصصین و مجربین برجسته بهره برده ایم.
معاون اداری و مالی شهرداری رفسنجان با ابراز قدردانی از مشارکت شورای اسلامی شهر در تصویب بودجه این پروژه، از بازدید مستمر اعضای شورا، متخصصین امر و همکاری های لازم در اجرای مجموعه تشکر کرد.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.