پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ − ۱۱:۱۸
شهردار منتخب رفسنجان:

گرایش سیاسی ام مدنظر شورای شهر رفسنجان نبود

مهندس عظیمی زاده گفت: حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان از من نپرسیدند اصولگرا هستم یا اصلاح طلب، بلکه از من خواستند برنامه های اجرایی برای شهر رفسنجان را ارائه دهم.
به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، مهندس محمدرضا عظیمی زاده در نشستی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان رئیس شورای اسلامی شهر و اعضای شورای معاونین برگزار شد، با ابراز امیدواری از آغاز دوره درخشان خدمتگزاری به مردم شهر رفسنجان و ایجاد اطمینان و اعتماد خوب به مجموعه شهرداری، سرلوحه کار و برنامه های مدیریت شهری را مردمداری و ایجاد اطمینان دوطرفه بین شهرداری و شهروندان دانست و گفت: ما شهربان نیستیم، شهرداری هستیم؛ مدیریت شهری آمده تا برای لحظه لحظه زندگی مردم برنامه های خوب داشته باشد و با ملاطفت، همراهی و جلب اطمینان برای آن ها خدمت کند.
 
رفسنجان را به دلیل نزدیکی فرهنگی و محبتم به رفسنجانی ها انتخاب کردم
وی با ابراز قدردانی از لطف حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان نسبت به خود، دلیل انتخاب شهر رفسنجان را نزدیکی فرهنگی و محبت خود نسبت به شهروندان رفسنجانی بیان نمود.
مهندس عظیمی زاده با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با اعضای شورای اسلامی دیگر شهرها، هدف از حضور در جمع شورا را ارائه نقطه نظرات و اشاعه رویکرد مدنظر خود در مدیریت شهری بیان کرد و گفت: در حالی که تعدادی از اعضای شورای شهر از ماه ها قبل درخواست رزومه کرده بودند و برنامه های من مورد اقبال اکثریت اعضای شورای شهر بسیاری از مراکز استان ها و شهرستان ها قرار گرفته بود، اما هیچ جا اجازه تنظیم صورتجلسه ندادم و رفسنجان را انتخاب کردم.
 
ایجاد شهر امن از ملزومات تفکر مدیریت شهری است
شهردار منتخب رفسنجان شهرداری را محلی برای خدمت تمام قد به مردم عنوان کرد و با اشاره به برنامه های آتی خود، ایجاد شهر امن را از ملزومات تفکر مدیریت شهری بیان کرد و گفت: ما باید ضمن ایجاد امنیت روانی در مردم و امنیت جانی در ساخت و ساز و مدیریت بحران، امنیت را در بخش های سرمایه گذاری، ترافیک، سلامت و محیط زیست نیز به وجود آوریم.
مهندس عظیمی زاده هم چنین خواستار ایجاد رویکرد شهر امن در کلیه بخش ها از قبیل طرح ها و پروژه ها، خدمات شهری و شهرسازی شد.
 
شهر باید دارای مرکز تعاملات اجتماعی بزرگ برای شهروندان باشد
هدایت برنامه های شهری به سمت انسان محوری از دیگر مواردی بود که شهردار منتخب به آن اشاره کرد و گفت: شهری که در آن ماشین حرف اول را می زند، مطلوب و آرمانی نیست؛ شهری که وضعیت پیاده روی مناسبی ندارد و پارک های آن دارای امنیت و وسایل مناسب، سایه و نور خوب نیستند و برنامه های فرهنگی اجتماعی خوبی برای آن پیش بینی نشده است، انسان محور نیست.
مهندس عظیمی زاده وجود محیط امن برای تعاملات اجتماعی و حضور مردم را از ملزومات شهر انسان محور دانست و افزود: شهر باید دارای مرکز تعاملات اجتماعی بزرگ برای شهروندان و دارای میدان بزرگ و بازار خوب باشد.
 
باید نام شهر رفسنجان را بالا ببریم
شهردار سابق یزد در ادامه ایجاد برند نام شهر رفسنجان را در دستورکار برنامه های خود بیان کرد و با اشاره به تجربه مؤثر و ارزشمند خود در ثبت جهانی شهر یزد، گفت: باید اسم شهر رفسنجان را بالا ببریم و تمام سیاست های بخش های مختلف مدیریت شهری در این راستا قرار گیرد.
وی ادامه داد: باید عوامل و زمینه هایی که موجب جهانی شدن نام رفسنجان می شود را شناسایی کنیم و بتوانیم برندی خوب برای شهر داشته باشیم؛ به طوری که سوغات شهرمان را با همان برند ارائه کنیم و تحصیل کرده های شهرمان با آن برند معرفی شوند و سرمایه اجتماعی خوبی برای مردم ایجاد کنیم تا شهروندان به رفسنجانی بودن خود افتخار کنند.
 
ضرورت شبکه سازی و تقویت ارتباط با مردم و جامعه
شهردار منتخب رفسنجان شبکه سازی و تقویت ارتباط کامل با مردم و بدنه جامعه را از دیگر مواردی دانست که بایستی در دوره جدید به آن توجه شود و اظهار کرد: برنامه های ما در بحث فرهنگی شناسایی و ثبت شبکه معتمدین محل و ایجاد محیطی برای فعالیت آنان است.
مهندس عظیمی زاده ادامه داد: باید شبکه سرمایه گذاران رفسنجانی را شناسایی و ار تباطی دوسویه میان آنان با شهرداری برقرار کنیم تا طرفین از داشتن این رابطه مفتخر باشند.
وی هم چنین خواستار شناسنامه دار شدن شبکه پزشکان رفسنجانی در ایران و دنیا شد و گفت: شناسایی و ایجاد این شبکه ها کمک می کند با جذب اطمینان بدنه جامعه در اجرای برنامه ها موفق تر عمل کنیم.
 
باید از فرهنگ مردم رفسنجان به درستی پاسداری کنیم
مهندس عظیمی زاده پاسداشت فرهنگ مردم را مبنای برنامه ریزی های شهری بیان کرد و افزود: در شهری اسلامی که در جریان سیاسی و پیشینه تاریخی کشور مؤثر هست و مردم از آن خاطرات خوب دارند و همین خاطرات مردم موجب شده اصالت پیدا کنند، باید از فرهنگ مردم به درستی پاسداری کنیم.
وی ادامه داد: مبنای برنامه ریزی های ما در پروژه های عمرانی، شهرسازی، خدمات شهری، برنامه ریزی های سیما و منظر شهری باید در راستای همین محور قرار گیرد.
 
استفاده کامل و مطلوب از پتانسیل های مجموعه شهرداری در مدیریت شهری
استفاده کامل و مطلوب از پتانسیل های بدنه و مجموعه شهرداری در مدیریت شهری نیز از مواردی بود که شهردار منتخب به آن اشاره نمود و تصریح کرد: در مجموعه شهری به قدری نیروهای خوب، خدمتگزار، مردمدار و خدمتگزار به مردم وجود دارد که نیازی به جذب افراد از استانداری و سایر ادارات نیست.
مهندس عظیمی زاده تأکید کرد: آنچه می تواند اتصال ما با مجموعه بیرون شهرداری را برقرار کند، استفاده از اندیشه هاست؛ اینکه ما مجموعه ای دانش محور، آموزش پذیر، آموزش دهنده، علم آموز و علم آموزنده باشیم.
 
دانش محوری باید در فعالیت های شهرداری نمود داشته باشد
وی بهره گیری از حضور مشاورین خوب، علم صحیح، فعالیت های دانشگاهی و تحقیقی در پروژه ها را از مواردی ذکر کرد که شهرداری به عنوان نهاد آموزش گیرنده بایستی دریافت و به نحو مطلوب به شهروندان ارائه دهد.
شهردار منتخب رفسنجان خواستار حفظ ارتباط درست و منطقی با بیرون از مجموعه شهرداری شد و ادامه داد: دانش محوری باید در فعالیت های شهرداری نمود داشته باشد.
مهندس عظیمی زاده برنامه ریزی برای ایجاد نهضت هایی از قبیل پیاده روسازی و ساماندهی زمین های رهاشده در کنار سایر خدمات روزمره عمرانی و خدماتی در شهر را ضروری و موجب موفقیت شهرداری دانست و گفت: لازمه ایجاد این نهضت ها فقط پول و اعتبار نیست؛ اراده، اطمینان به زیرمجموعه و استفاده از پتانسیل نیروی انسانی در کنار تفکر درست و عمیق می تواند حجم زیادی از هزینه ها را کاهش دهد.
وی خاطرنشان کرد: همه جا نیاز به پول نیست؛ تلاش مجموعه و نگاه مردم به شهرداری کمک می کند تا کار به خوبی پیش رود.
 
انگیزه، تخصص و توانایی ملاک انتخاب افراد در مجموعه است
شهردار منتخب رفسنجان با تأکید بر اینکه از تمام پتانسیل شهرداری استفاده خواهیم کرد، انگیزه، تخصص و توانایی را ملاک انتخاب افراد در مجموعه بیان کرد و گفت: گزینش ما سیاسی نیست؛ کسی که همفکر با مجموعه باشد، سیاست های مجموعه را بپذیرد و مصوبات شورا را به درستی در مسیر اجرایی پیش ببرد، در شهرداری جای دارد، قابل احترام است و کار خواهد کرد.
وی تصریح کرد: انگیزه حرف اول را می زند؛ فردی که بی انگیزگی را در مجموعه تزریق می کند، به هیچ وجه در شهرداری جایگاهی ندارد
 
خدمات شهرداری مانند خورشید باید به طور یکسان به همه بتابد
وی در ادامه خواستار توجه مجموعه مدیریت شهرداری به خواسته های مردم بدون توجه به سلیقه های سیاسی آنان شد و گفت: خدمات شما مانند خورشید باید به طور یکسان به همه بتابد و هیچ گزینشی در ارتباطات ما اعم از عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و شهرسازی وجود ندارد و با کسی که بخواهد کار سیاسی را با کار خدماتی برای مردم تداخل دهد، برخورد می شود.
مهندس عظیمی زاده با تأکید بر توزیع عادلانه اعتبارات و ارائه خدمات در سطح شهر، گفت: وجود گرایش های سیاسی فردی ارتباطی به خدمات شهری ندارد؛ همه باید همسو برای خدمت به مردم دست به دست هم دهیم.
 
سیاست زدگی و سیاسی کاری را در مجموعه شهرداری راه نمی دهیم
شهردار منتخب رفسنجان یادآور شد: سیاست زدگی و سیاسی کاری را به هیچ وجه در مجموعه شهرداری راه نمی دهیم؛ کسی که همراه و همسو با سیاست های مجموعه باشد و دلش برای شهرداری بتپد، باید بایستد و خدمات و تخصص و توانش را در سبد اخلاص گذاشته و کار کند؛ قطعاً مجموعه نیز از چنین فردی حمایت خواهد کرد.
وی برقراری عدالت را در کاهش نارضایتی مردم مؤثر دانست و افزود: برای خدمت یکسان به مردم و رفع مشکلات آنان وقت بگذارید تا به شما احسنت بگویند و به درستی از شما یاد کنند؛ در این صورت مطمئن باشید از خدمات شما قدر دانی می کنند
 
آینده شهر رفسنجان برایتان مهم باشد
شهردار منتخب رفسنجان با قدردانی از قبول مسئولیت سرپرستی شهرداری توسط مهندس مختاری، از برگزاری جلسات تخصصی با مدیران و معاونین در آینده و پس از صدور حکم نهایی خبر داد و تأکید کرد: باید با مجموعه همکاری خوب داشته باشید، بلاتکلیفی و بی انگیزگی را از بین ببرید و آینده شهر رفسنجان برایتان مهم باشد.
وی ادامه داد: امیدوارم با انس، الفت، مهربانی و با دوستی، همکاری و همراهی بتوانیم برنامه های شهر را پیش ببریم؛ برای ارتقاأ شهر هیچ چیز به جز همکاری در شهر جواب نمی دهد.
 
اقتدار شهرداری برگرفته از شورای شهر و مهم تر از آن برگرفته از مردم است
وی خواستار حفظ شأن و عزت مجموعه مدیران شهری، شورای اسلامی شهر و شهرداری شد و افزود: ما قدرتمان را از شورای شهر گرفته ایم، اقتدار شهرداری برگرفته از شورای شهر و مهم تر از آن برگرفته از مردم است؛ ما نهاد عمومی وابسته به مردم هستیم؛ اگر مردم از ما راضی باشند، خدا هم راضی است؛ اگر نارضایتی مردم در شهر وجود دارد، باید بدانیم جایی از کار ما ایراد دارد و در وهله اول اشکالاتی که موجب نارضایتی مردم می شود را رفع نماییم.
شهردار منتخب با اشاره به اینکه شهرداری نظارت شورا را به طور کامل پذیرفته است، خطاب به مدیران و معاونین اظهار کرد: شما دلسوز شهر هستید ولی باید روش درست را برای شهر انتخاب و ارتباط با سایر دستگاه ها و مجموعه ها را تقویت کنید.
 
اهمیت تأثیر همکاری، همراهی و همبستگی در پیشرفت و ارتقاء شهری
مهندس محمدرضا عظیمی زاده در توضیح بهره گیری از افراد بومی و غیربومی، استفاده از تجربه و تفکرات سطح بالا را از ملزومات رشد و ارتقاء شهری بیان کرد و همکاری، همراهی و همبستگی را در پیشرفت شهر مؤثر خواند و افزود: ان شاء ا... در افق ۱۴۰۰ با اصلاح ساختار مجموعه، هماهنگ و یکدست و بدور از مسائل اختلافی، سیاسی، جناحی و باندبازی کار درست شکل بگیرد و چهره شهر در این چهار سال کاملاً تغییر کند.
توجه به منطقه محوری با هدف استقلال هزینه ای مناطق و حفظ امید در دل مردم نیز از دیگر مواردی بودکه شهردار منتخب به آن اشاره کرد و خواستار اجرایی شدن آن شد و گفت: در شهری که می خواهد توسعه یابد و سریع تر رشد کند، باید مدیریت جزئی تر شود و دفاتر کارگزاری برای پاسخگویی به مردم و فوریت در کار آنان راه اندازی گردد.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.