پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ − ۱۰:۳۱
شهردار رفسنجان در جمع پرسنل؛

باید به سراغ درآمدهای پایدار در قالب سرمایه گذاری حرکت کرد

شهردار رفسنجان با حضور در جمع پرسنل شهرداری های مرکزی، مناطق و سازمان های وابسته به بیان خواسته ها و اهم فعالیت های موردانتظار در دوره جدید پرداخت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، مهندس محمدرضا عظیمی زاده ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع پرسنل زحمت کش و خدوم شهرداری های مرکزی، مناطق و سازمان های وابسته، با بیان اینکه شهرداری ها نهادهایی عمومی و غیردولتی هستند که با تمام شئونات زندگی مردم سروکار دارند، سطح خدمات ارائه شده از سوی شهرداری را به میزان فعالیت پرسنل در شهر وابسته دانست و اظهار کرد: زندگی روزمره مردم با شهرداری ارتباط دارد و اگر کوچکترین خللی در انجام وظایفش باشد، در دید مردم در سطح شهر کاملاً مشهود است.
وی بالاترین سرمایه شهرداری ها را نیروهای ارزشمندی دانست که با دانش و فعالیت و با جدیت امورات شهر را اداره و به نوعی مدیریت شهری را در این مسیر حمایت می کنند و خطاب به حاضرین گفت: روال کار ما در شهرداری از امروز موضوع واگذاری مسئولیت به شما عزیزان خواهد بود و کسی قرار نیست مسئولیت شما را در بخش اختیارات، مسئولیت ها و پاسخگویی ها به عهده بگیرد.
شهردار رفسنجان واگذاری مسئولیت ها را در شکوفاتر شدن شهرداری و پیشبرد آن مؤثر خواند و افزود: هر کدام از شما باید بخشی از فعالیت های شهرداری را به دوش بکشید؛ هم اختیاراتش را داشته باشید و هم مسئولیتش را پاسخگو باشید.
مهندس عظیمی زاده شهرداری رفسنجان را مجموعه ای هماهنگ معرفی کرد که می تواند بسیار شایسته تر و هماهنگ تر کار خود را انجام دهد.
برخورداری از نظم و انضباط اداری از اهم موضوعاتی بود که شهردار رفسنجان در اثنای صحبت خود به آن پرداخت و خدمت رسانی خوب و فعالیت منظم یک مجموعه را منوط به رعایت نظم اداری و پایبندی به آن دانست و اظهار کرد: باید تک تک عزیزان در شهرداری کار و فعالیت شان را به خوبی و شایسته به مردم در معرض نمایش گذاشته و اهمیت و ارزش کار شهرداری را پاس بدارند.
وی خطاب به پرسنل گفت: شهرداری شایسته جایی است که از نظر مالی وضعیت خوبی داشته باشد، در همه ابعاد فعال و خلاق باشد و مردم از آن راضی باشند؛ در این صورت رسیدگی به امور پرسنل بسیار راحت تر است.
مهندس عظیمی زاده با اشاره به اینکه حقوق پرسنل شهرداری با توجه به قانون نظام هماهنگی پرداخت وضعیت خوبی ندارد و با وجود حساسیت بیشتر، نسبت به سایر دستگاه ها کمتر و بسیار ناچیز است، اظهار کرد: اگر تلاش و کوشش شما به نحوی باشد که شرایط شهرداری به عنوان یک شهرداری فعال جلوه کند، قطعاً در رسیدگی به امورات شما در بحث رفاهی اقدام می کنیم؛ مشروط به اینکه پرسنل کار و فعالیت خود را به نحو شایسته و مطلوب انجام و مردم از فعالیت های شهرداری رضایت داشته باشند.
شهردار رفسنجان ادامه داد: کار ما این است که ضمن وصول در آمدهای قانونی پیش بینی شده در شهرداری ها، خدمات مطلوبی در قالب پروژه های عمرانی و امور خدماتی به مردم ارائه دهیم.
مهندس عظیمی زاده هم چنین به لزوم دانش به عنوان یکی از مهم ترین نیازهای پرسنل شهرداری اشاره کرد و خواستار ایجاد واحد آموزش در بدنه شهرداری شد و گفت: پرسنل شهرداری باید آموزش دیده و به روز باشند، قانون شهرداری و اصلاحات در قانون را به خوبی بشناسند و در مواجهه با درخواست های مردم، مکاتبات و نامه های اداری اطلاعات مطلوبی از وضعیت بخشنامه ها، مصوبات و قوانین و مقررات داشته باشند و بتوانند در موضوعات مختلف اطلاعات خوبی را در امور شهرداری به منصه ظهور برسانند.
وی خواستار فعالیت سالم و عاری از آسیب و تخلفات اداری شد و از برخورد قاطع و جدی با متخلفین خبر داد و افزود: انتظار داریم برای شهر خود و جایی که نیاز به انگیزه، تخصص و تعهد شما دارد، فعالیت درست انجام داده و خوب و مطلوب وقت بگذارید؛ به طوری که وضعیت ظاهری شهر در چند سال آینده بسیار متفاوت تر و ساماندهی شده تر از اکنون و شهری ایده آل از بُعد انسان محوری، امنیت، برندینگ و گردشگری باشد.
شهردار رفسنجان با اشاره به مشکلات موجود در بحث درآمدی، خواستار جلب اعتماد مردمی به منظور جذب سرمایه ها شد و گفت: نظام درآمدی و ساختار وصول درآمدی شهرداری باید اصلاح شود؛ بایستی از اتکاء به درآمدهایی که وصول آن ها دائمی نیست و با یک تغییر در مقررات و قانون نقصان زیادی پیدا می کنند، پرهیز و به سراغ درآمدهای پایدار در قالب سرمایه گذاری حرکت کرد.
مهندس عظیمی زاده پاسخگویی منطقی و قانونی به مردم را در جهت رفع مشکلات خواستار شد و از تدوین بخشی از آیین نامه ها در بخش سرمایه گذاری و در بدنه کارشناسی در بخش املاک، شهرسازی و ... خبر داد و گفت: بایستی از سرمایه های کوچک مردم صیانت کرد و برای ساماندهی زمین های رها شده که منظر بدی در شهر ایجاد کرده است برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
وی در پایان سرمایه شهرداری را نیروی انسانی آن دانست و افزود: اگر نیروی انسانی کار خود را به طور شایسته انجام دهد، ما هم هر وظیفه ای را در قبال شما عزیزان انجام می دهیم و خودمان را متعهد می دانیم.
شهردار رفسنجان خاطرنشان کرد: امیدوارم دوره جدید با همکاری شما عزیزان شروع دوره درخشانی در فعالیت های شهرداری باشد و با حمایت شما نتایج خوب و مطلوبی حاصل شود.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.