شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ − ۰۷:۳۱
شهردار رفسنجان خبر داد؛

اختصاص مبلغ دو میلیارد تومان برای اجرای پیاده روسازی در سطح شهر

مهندس محمدرضا عظیمی زاده شهردار رفسنجان از اخذ مجوز انعقاد قرارداد اجرای پیاده روسازی در سطح شهر به مبلغ دو میلیارد تومان از سوی شورای اسلامی شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، مهندس محمدرضا عظیمی زاده با حضور در برنامه زنده رادیویی «همراه» با اشاره به اهمیت انسان محوری در شهر، تأکید کرد: ما باید شهر را برای شهروندان مهیا کنیم، شهری که انسان ها در آن احساس امنیت و آرامش کنند و بتوانند به طور مناسب از امکانات و فضاهای شهری استفاده کنند.
شهردار رفسنجان توجه به پیاده روسازی را به عنوان بخش مؤثر در فضاهای عمومی شهر ضروری دانست و افزود: پیاده رو مسیری است که عابر پیاده در آن بدون هیچ مزاحمتی بتواند تردد کند و برای شهروندانی که از نظر توان جسمی محدودتر از سایر افراد هستند امکانات خوب و مناسبی داشته باشد.
وی مسطح بودن، جلوگیری از ناهمواری، استفاده از مصالح مناسب و تأمین مطلوب روشنایی پیاده رو در شب را ضروری خواند و ایجاد رغبت در افراد برای استفاده از پیاده رو را مهم دانست و گفت: ارتباطات پیاده رو با دسترسی های شهری مانند اتوبوس، خطوط عابر پیاده، کوچه ها و معابر منشعب از پیاده رو باید به نحو مناسب و مطلوب تأمین گردد.
مهندس عظیمی زاده با اشاره به اینکه در شهر رفسنجان برخی پیاده روها دچار مشکلات عدیده هستند، یادآور شد: برای اصلاح و ساماندهی پیاده روها اولویت ها مشخص شده و مجوز انعقاد قرارداد اجرای پیاده روسازی در سطح شهر به مبلغ دو میلیارد تومان از شورای اسلامی شهر اخذ شده است.
شهردار رفسنجان تردد بیشتر در پیاده روی بخشی از مسیرها و هم چنین توجه به مطالبات مردمی را از جمله مواردی بیان کرد که در تعیین اولویت های اجرای پیاده رو در نظر گرفته شده است و ادامه داد: اجرا، تکمیل و اصلاح بخشی از پیاده روی خیابان ها و تقاطع های اصلی و مرکزی شهر از جمله خیابان شهید بهشتی و خیابان فردوس در دستور کار بوده و انجام می شود.
مهندس عظیمی زاده توجه به کیفیت و ماندگاری مصالح مورد استفاده و ترتیب در اجرا را از جمله موارد مهم در پیاده روسازی بیان کرد و گفت: برای اجرای پیاده رو بایستی هماهنگی لازم با تأسیسات خدمات رسانی شهری انجام شود تا پیش از نوسازی و توسعه پیاده رو تأسیسات جدید اجرا گردد و از حفاری و تخریب مجدد جلوگیری شود.
وی هم چنین به مشکل عقب نشینی در برخی معابر اشاره کرد و آن را مصداق تضییع حقوق شهروندی دانست و افزود: در بعضی خیابان های کم عرض، سواره رو به طور کامل اجرا شده اما متأسفانه پیاده رو اولویت کمتری داشته و آزادسازی نشده است.
مهندس عظیمی زاده با اشاره به اهمیت بحث پیوستگی پیاده روها، مدیریت سد معبر در پیاده رو را مهم دانست و اظهار کرد: مواردی از قبیل جوی آب، تیر برق و سایر مبلمان شهری نباید باعث گسست در مسیر پیاده رو شوند و کسبه ای که مجاور پیاده رو یا مشرف به آن خدمات ارائه می دهند، نیابد وسایلشان را سر راه مردم قرار دهند.
شهردار رفسنجان انضباط شهری را از برنامه ها و وظایف ساختاری شهرداری عنوان کرد و افزود: واحدهایی که در قالب سدمعبر در شهر فعالیت می کنند، بایستی با مسدود کردن معابر شهری در پیاده روها و سواره روها مقابله کنند، تذکر لازم را بدهند و برخورد کنند.
مهندس عظیمی زاده خواستار فرهنگسازی در این خصوص از سوی کسبه شد و افزود: عزیزانی که در شهر فعالیت کسب و کار انجام می دهند باید دقت داشته باشند که مسدود کردن راه مردم غیرقانونی بوده و موجب تضییع حقوق اولیه آنان است؛ این اقدام که موجب تردد عابر پیاده از سواره رو و حاشیه مسیر می شود، تبعات و خطرات جانی و جرحی برای وی در پی دارد.
شهردار رفسنجان با تأکید بر اینکه اکیپ های مختلف اجرائیات و برخورد با بی انضباطی های شهری برای برخورد با سد معبر تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: برخورد با سد معبر ابتدا با صدور اخطار اولیه آغاز می شود و پس از آن در صورت عدم جمع آوری طی مدت زمان ۲۴ تا ۴۸ ساعت، شهرداری می تواند رأساً اقدام و وسایل را جمع آوری کند.
وی هم چنین از تشکیل و آماده سازی اکیپ های خودرویی در سطح شهر برای برخورد با سد معبر خبر داد و گفت: در حال برنامه ریزی برای تجهیز خودروهای متحدالشکل هستیم تا به صورت جدی با سد معبر مقابله و با متخلفین برخورد شود.
مهندس عظیمی زاده به شهروندان توصیه کرد: پیاده رو مِلک شخصی نیست؛ بلکه مسیر و معبری عمومی است که باید در اختیار کسانی قرار بگیرد که قصد تردد در خیابان را دارند؛ از بین بردن این حق و تضییع آن حق الناس بوده و غیرقانونی است؛ ان شاء ا... همشهریان عزیز ضمن رعایت این امر، نماد فرهنگ حفظ حقوق سایر شهروندان در رفسنجان باشند.
شهردار رفسنجان در پایان با یادآوری اینکه رفسنجان شهری وسیع و بزرگ بوده و ساماندهی آن هزینه دارد، از شهروندان خواست با پرداخت به موقع عوارض به شهرداری در ساخت شهری آباد مشارکت کنند.
وی هم چنین اعلام کرد: تلفن ۱۳۷ آماده پاسخگویی به انتقادات و پیشنهادات شهروندان محترم می باشد و همشهریان گرامی برای بیان مشکلات خود در خصوص مسائل شهری می توانند با این شماره تماس بگیرند.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.