دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ − ۱۴:۰۹
با حضور وزیر علوم؛

کلنگ بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی ابن سینا رفسنجان به زمین زده شد

صبح امروز با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کلنگ بیمارستان فوق تخصصی ۱۵۰ تختخوابی ابن سینا به زمین زده شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، در این مراسم که با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، مهندس رزم حسینی استاندار، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، فرماندار، امام جمعه، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر و رئیس دانشگاه علوم پزشکی در محل احداث بیمارستان واقع در بلوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی (ره) برگزار گردید، مهندس عظیمی زاده شهردار رفسنجان از احداث پارک شهری با وسعت تقریبی ۲۰ هکتاری مجاور بیمارستان خبر داد و گفت: این مرکز که مجموعه ای بزرگ و منحصربفرد در استان خواهد بود، توسط خانواده خیر نیکوکار نظری و به نفع مردم و بیماران در این محل احداث خواهد شد.
مشاور طرح بیمارستان نیز با اشاره به شرایط خاص این مرکز اظهار کرد: بیمارستان ابن سینا دارای سیستم پذیرش متفاوت و خاص خواهد بود تا روحیه بیمار هنگام ورود حفظ گردد.
وی با بیان اینکه در این مرکز دغدغه حضور همراه بر بالین بیمار رفع گردیده است، تصریح کرد: تمهیداتی اندیشیده شده است تا همراه بیمار به راحتی و بدون ارتباط با فضای داخلی بیمارستان در کنار بیمار قرار گیرد.
مهندس نبوی نژاد بهره گیری از طبیعت و فضای باز در بهبود روحیه بیماران را از دیگر مواردی عنوان کرد که با احداث پارک ۲۰ هکتاری مجاور بیمارستان مهیا خواهد شد، افزود: این مجموعه که با مطالعات متعدد تحت عنوان باغ شفابخش و با ساختاری متناسب با شرایط بیمار و در فضایی دلنشین و روح نواز راه اندازی می شود، در روحیه بیمار تأثیر بسزایی خواهد داشت.
لازم به ذکر است مساحت سایت بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی فوق تخصصی ابن سینا ۵ هکتار می باشد که با زیربنای ۲۰ هزار مترمربع در بستر تحقیق و توسعه و استانداردهای سلامت بیماران در ارتباط با طبیعت، فرم و رنگ شکل گرفته و پایه گذاری شده است و شامل ۵ اتاق عمل جنرال و ۳ اتاق عمل قلب و مغز و ۲ اتاق آنژیوگرافی، ۱۰ اتاق LDR (زایمان)، ۱۵۰ تخت بستری نرمال، ۱۶ تخت ICU، 16 تخت CCU، 16 تخت PCCU، 16 تخت NICU (نوزادان)، ۳۳ تخت اورژانس و ۲۴۷ تخت بستری کل در همکف، فیزیوتراپی و هیدروتراپی می باشد.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.