سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ − ۰۷:۰۷
شهردار رفسنجان خبر داد؛

تدوین ۵۰۰ عنوان پروژه در پیش بینی بودجه سال ۹۷ شهرداری رفسنجان

شهردار رفسنجان گفت: پنج محور در قالب ۵۰۰ عنوان پروژه در بودجه سال ۹۷ شهرداری رفسنجان پیش بینی شده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، مهندس محمدرضا عظیمی‌زاده در همایش شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی سراسر استان کرمان در رفسنجان اظهار داشت: جایگاه امروز شوراها در نهاد تصمیم‌گیری و حاکمیتی کشور ما بسیار رفیع بوده و مدیریت ۷۰ هزار میلیارد تومان در شوراهای شهر در قالب بودجه‌های شهرداری‌ها مهمترین و پرپول‌ترین دستگاه‌هایی است که در یک شهرستان و استان فعالیت می‌کنند اهمیت دارد. ضمن آنکه نقشی که شوراها و شهرداری‌ها در رضایتمندی مردم دارند بسیار مؤثر و مهم است.
شهردار رفسنجان با اشاره به تعامل شورا و شهرداری تأکید کرد: ما چیزی به عنوان دخالت نداریم، بین شورا و شهرداری بحث نظارت و دخالت را باید کنار گذاشت بحثی که وجود دارد تعامل، همراهی و هماهنگی مطلوب است.
وی ادامه داد: شورا در موضوعات اجرایی نباید دخالت کند اما شهردار باید هماهنگ باشد و در جایی که باید از شورا مجوز بگیرد، آن را رعایت کند. برنامه‌های شهرداری و شورا باید کاملا قابل دید و شفاف باشد و شورای شهر بتواند وظیفه نظارتی خود را روی شهرداری انجام دهد.
مهندس عظیمی‌زاده ابراز داشت: در رفسنجان کاری انجام دادیم که شورای اسلامی شهر نمایندگان خود را به بعضی از واحدهای شهرداری که تصمیم‌گیری‌هایی را بر عهده دارند معرفی کند مثلا در کمیسیون املاک که در مسیر طرح‌های شهرداری برای تملک املاک قرار دارد یک نماینده در جلسات حضور دارد همچنین در بعضی از کمیته‌ها هم نمایندگان شورای شهر طبق قانون حضور دارند و این تعامل و همراهی شهرداری و شورا موجب جلوگیری از بعضی تنش‌ها بین شورا و شهرداری است.
شهردار رفسنجان تصریح کرد: رفسنجان شهری امن و دارای سابقه و پیشینه تاریخی است و بزرگانی در این شهر زندگی کردند و این شهر را در تاریخ کشور زنده و پاینده قرار دادند و ما هم وظیفه پیشبرد حرکت رو به جلوی شهر با همراهی و همکاری شورای شهر داریم.
مهندس عظیمی زاده با بیان اینکه شورای شهر رفسنجان شورایی همراه و همدل و متخصص در بحث شهر است، تصریح کرد: رویکردی که مبنای تدوین بودجه شهر رفسنجان قرار گرفت بسیار عالی و استثنایی بود، پنج محور برای تدوین بودجه ازجمله شهر امن، شهر انسان‌محور، موضوع برندسازی شهری، زیرساخت‌های گردشگری و ایجاد شهر پایدار در قالب ۵۰۰ عنوان پروژه در بودجه سال ۹۷ شهرداری رفسنجان پیش بینی شده است و امیدواریم با تحقق بودجه و اجرای این پروژه ها شاهد رونق بیش از پیش شهر رفسنجان باشیم.
 

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.