سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ − ۱۳:۵۹
تلاش شهرداری در اجرای پروژه های عمرانی؛

اجرای پروژه های عمرانی متناسب با فرهنگ بومی و پیشینه تاریخی رفسنجان

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان با اشاره به فعالیت گسترده شهرداری در اجرای پروژه ها متناسب با فرهنگ و پیشینه تاریخی رفسنجان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، مهندس محمدعارف پوراسداللهی با اشاره به تلاش شهرداری در ایجاد مراکز اجتماع و تعامل شهروندان، از اختصاص فضاهایی با کاربری فرهنگی برای حضور و برخورد چهره به چهره شهروندان خبر داد و افزود: اجرای پروژه های عمرانی شهرداری متناسب با نیازهای فرهنگی شهر و منطبق با فرهنگ، پیشینه تاریخی و نام آوران رفسنجان خواهد بود.
 
توسعه رویکرد انسان محوری با تقویت مبلمان شهری
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان تقویت مبلمان شهری را از برنامه های شهرداری در سال جدید اعلام کرد و گفت: در حال حاضر پیاده روی خیابان شهید بهشتی و بلوار آیت ا... مدرس پایلوت مناسب سازی عبور معلولین هستند.
مهندس پوراسداللهی طراحی مبلمان شهری بر اساس استانداردهای جهانی را از مهم ترین برنامه های شهرداری در سال جدید عنوان کرد و افزود: تلاش کرده ایم الگوهای مرتبط با شرایط اقلیمی و فرهنگی منطقه را استخراج کنیم و در جانمایی ها به الگوی بومی شهر متناسب با کاربری های مجاور و سیما و منظر شهری توجه نماییم.
وی طراحی صحیح نورپردازی در پروژه های تعریف شده را از الزامات معاونت فنی و عمرانی بیان کرد و گفت: در تمامی پروژه ها تأسیسات الکتریکی و نورپردازی با محاسبات دقیق و برنامه ریزی و استانداردشده مطابق با معیارهای متداول اجرا می شود.
مهندس پوراسداللهی اجرای نورپردازی را از جمله مواردی بیان کرد که در ایجاد شهر امن مؤثر خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه امکان وقوع جرم در مکان های بی دفاع بیشتر است، سعی کرده ایم با اجرای نورپردازی و فراهم نمودن امکان حضور و نظارت شهروندان در مراکز اجتماعی، در کاهش جرم نیز مؤثر باشیم.
 
بهسازی سنگفرش پیاده روی ۵ خیابان شهر تا پایان سال
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان با اشاره به آغاز اجرای عملیات بهسازی سنگفرش پیاده رو خیابان شهید بهشتی از ابتدای سال جاری، گفت: به منظور بهبود وضعیت پیاده روهای شهر، تا پایان سال بهسازی پیاده روهای خیابان شهید مفتح، خیابان معلم، بلوار شهید مطهری و بلوار شریعتی انجام می شود.
وی با بیان اینکه بهسازی پیاده روهای سطح شهر در راستای توسعه انسان محوری اجرا می گردد، افزود: در حال حاضر سنگفرش پیاده روها متناسب با استانداردهای مناسب برای عبور معلولین و نابینایان اجرا می گردد و قصد داریم این رویه را ادامه دهیم.
مهندس پوراسداللهی هم چنین ادامه داد: با افزایش سطح پیاده رو ها در معابر، رویکرد انسان محوری جلوه بیشتری می یابد.
 
تلاش گسترده شهرداری در اجرای نهضت آسفالت شهر
سرپرست معاونت فنی و عمرانی در ادامه به اختصاص مسیر دوچرخه سواری در خیابان مصلی اشاره کرد و گفت: با تأکید شهردار محترم و به منظور اهمیت به اوقات فراغت خانواده ها فضاهایی جهت اجتماع و حضور بیشتر خانواده ها پیش بینی شده است که سیما و منظر این خیابان را با سایر معابر متفاوت می کند.
وی هم چنین از ایجاد فضای پارک خودرو در خیابان مصلی خبر داد و افزود: به زودی عملیات زیرسازی و آسفالت این خیابان به متراژ بیش از ۷۰۰۰ مترمربع به اتمام می رسد.
مهندس پوراسداللهی به اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت تعدادی از خیابان سطح شهر نیز اشاره نمود و گفت: عملیات آسفالت خیابان های مصلی، سیدرسول هاشمی، گلزار شهدا، ارکیده و لاله از طریق مناقصه برگزار گردیده و اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت خیابان های امیرکبیر شرقی، حجت، تختی، ۱۶ آذر، بسیج، شهید محمدی نژاد و بلوارهای ۱۷ شهریور، آیت ا... هاشمی رفسنجانی(ره)، امام رضا(ع) به متراژ بیش از ۱۰۵ هزار مترمربع به زودی اجرا خواهد شد.
 
توجه به نیازها و ایده های شهروندی در اجرای پروژه ها
سرپرست معاونت فنی و عمرانی به انجام مطالعات پیش از شروع طراحی بوستان های شهر اشاره کرد و گفت: بررسی دقیق محیط پیرامون پیش از آغاز پروژه های پارک توسط معاونت فنی و عمرانی انجام می شود و با توجه به نظرات ساکنین و شیوه زندگی شهروندان، اقدامات مربوط به طراحی متناسب با خواسته شهروندان انجام می گیرد.
وی با اشاره به روند طراحی پروژه ها، تصریح کرد: ایده های اولیه تدوین شده پس از توسعه به صورت مدل سازی سه بعدی آماده و پس از تأیید کمیته فنی اجرایی می شود.
مهندس پوراسداللهی از طراحی ۱۰ بوستان و فضای سبز در نقاط مختلف شهر خبر داد و افزود: طراحی فضای سبز حاشیه بلوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی، بلوار امام علی(ع)، میدان محمد رسول ا...، بلوار هجرت (مجاور پارک قدس) از جمله این موارد است.
وی ادامه داد: طراحی منظر و حاشیه حصار تاریخی شهر با رویکرد متناسب با معماری ایرانی اسلامی انجام گرفته است و طراحی هنری و حجمی سطوح میانی بلوار امام علی(ع) متناسب با ویژگی های شخصیتی و اخلاقی امیرالمؤمنین. اجرا خواهد شد.
 
نظارت دقیق شهرداری بر کیفیت مواد و مصالح اولیه
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان در ادامه از نظارت دقیق و توجه بر کیفیت مواد و مصالح اولیه در اجرای پروژه ها خبر داد و افزود: در طراحی جزییات اجرایی پروژه های عمرانی علاوه بر نظارت معماری و شیوه اجرای ساختمان، نوع مصالح و تولیدات و استحکام مواد سازه ای سنجیده می شود.
وی حمایت از تولیدات بومی و داخلی را اولویت شهرداری در تأمین مصالح اولیه عنوان کرد و افزود: در پاره ای موارد تعامل با تولیدکنندگان منجر به تولید محصولاتی گردیده است که علاوه بر کاربرد متناسب در شهرداری مورد استفاده سایر مصرف کنندگان نیز قرار گرفته است.
 

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.