سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ − ۱۷:۲۲
شهردار رفسنجان در برنامه رادیویی «همراه»:

ساماندهی و اصلاح هندسی میادین شهر در دست برنامه ریزی است

مهندس محمدرضا عظیمی زاده با حضور در برنامه «همراه» رادیو رفسنجان به بیان توضیحاتی در خصوص وضعیت میادین شهر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، مهندس محمدرضا عظیمی زاده پیش از ظهر امروز در برنامه رادیویی «همراه»، با اشاره به تعریفی از میدان در گذشته و زمان حال، اظهار کرد: میدان در گذشته محل اجتماع مردم بوده و برای برگزاری مراسم مذهبی و عمومی کاربرد داشته است؛ اما در حال حاضر میدان به فلکه هایی اطلاق می شود که حرکت های ترافیکی را نظم بخشی و روان سازی می کنند.

شهردار رفسنجان با بیان اینکه میادین در گذشته مفهوم انسان محوری را تداعی می کرده اند، گفت: در حال حاضر کاربری میادین به سمت مسیری برای تردد خودرو و ماشین محوری تغییر یافته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر میادین به سه سطح کوچک و ساده برای کنترل حجم کم ترافیک، بزرگ برای روان سازی ترافیک، و میادین دارای تقاطع غیرهمسطح برای عبور ترافیک و مسیر پر تردد تقسیم می شوند.

مهندس عظیمی زاده در ادامه با بیان اینکه تعدادی از میادین شهر از نظر ترافیکی و فضای سبز مطلوب هستند اما در بحث زیباسازی باید به آن ها توجه بیشتری شود، افزود: طراحی و اصلاح هندسی برخی میادین در دست برنامه ریزی است و پس از تکمیل طرح اصلاح می شوند؛ ضمن اینکه اجرای آبنما، احیاء فضای سبز، رنگ آمیزی و روشنایی برخی میادین انجام شده است.

شهردار رفسنجان در ادامه به لزوم احداث مجتمع های رفاهی کوچک در ورودی های شهر اشاره نمود و گفت: برای رفع نیازهای اولیه مسافران و شهروندان سرویس های بهداشتی در حاشیه میادین ساخته می شود تا افرادی که از این مسیر تردد می کنند، در شرایط امن از امکانات رفاهی استفاده نمایند.

وی هم چنین از ساماندهی مطلوب کلیه میادین شهر به مرور زمان و به نوبت توسط شهرداری رفسنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: فراخوان سراسری طراحی میدان آیت ا... هاشمی رفسنجانی(ره) و میدان امام خمینی(ره) منتشر شده است و قصد داریم بهترین طراحی را در این میادین اجرا کنیم.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.