جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ − ۱۷:۵۰
رفسنجان گوهری نهفته در کویر؛

پیام شهردار رفسنجان به مناسبت روز جهانی گردشگری

شهردار رفسنجان در پیامی با گرامیداشت روز جهانی گردشگری، از رویکرد جدید شهرداری در ماندگاری شهروندان رفسنجانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، متن پیام بدین شرح است:

 

با یاری خداوند متعال شهرداری رفسنجان در دوره جدید مدیریت شهری با تمرکز بر گسترش فعالیت های انسان محور و افزایش امکانات شهرنشینی اقدام به حفظ و ماندگاری شهروندان نموده است.

 

بالا بردن سطح امکانات تفریحی و رفاهی، حذف زوائد بصری، گسترش و تلفیق جلوه هایی از فرهنگ و هنر بر پیکره شهر و ارتقاء کیفیت منظر شهری که در قالب فعالیت ها و اقدامات عمرانی، فضای سبز، خدمات شهری و ... خلاصه می شود، از اهم اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان در دوره جدید می باشد.

 

شهر رفسنجان با دارا بودن غنی ترین معادن مس و عالی ترین نمره در تمدنی به قدمت ۷ هزار سال، با بیش از صدها اثر تاریخی و دهها جاذبه طبیعی جزو مهم ترین شهرهای استان کرمان است که لزوم حفظ و معرفی سرمایه های ارزشمند باقی مانده از اجداد و نیاکان این خطه در رویکرد مدیریت شهری جدید در نظر گرفته شده است؛ به طوری که مدیران شهری همواره در کنار اقدامات و برنامه های اجرایی، احیاء این مراکز ارزشمند را جزو وظیفه ذاتی خود دانسته و به آن اهتمام ورزیده اند.

 

بی شک شناخت ظرفیت های گردشگری و جاذبه های منحصربفرد شهر رفسنجان که همواره عنوان «شهر طلای سبز» را با خود به یدک کشیده است، می تواند پایه و اساس برنامه ریزی شهری را رقم بزند و در جذب سرمایه های عظیم اقتصادی مؤثر باشد.

 

خوشبختانه در دوران جدید خدمتگزاری زمینه ای مساعد برای ایجاد شهری پایدار و زیبا فراهم گشته تا ضمن برندسازی شهر رفسنجان، موجبات جلب رضایت شهروندان ایجاد و در جهت آبادانی این سرزمین غنی از معادن و منابع تاریخی و فرهنگی تلاش شود.

 

ضمن گرامیداشت روز جهانی گردشگری و آغاز هفته گردشگری، امید دارم با یاری خداوند باری تعالی شهر رفسنجان را در خور نام و فرهنگ دیرینه اش به همگان بشناسانیم.

دیدگاه ها

قوانین دیدگاه

  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
  • قانون ۱
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.