نشست هم اندیشی یاوران نماز مبنی بر نماز اول وقت در محرم

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۸۸

السَّلام عَلَیْکَ یَا أبا عَبْدِ اللهِ

?نشست هم اندیشی یاوران نماز مبنی بر نماز اول وقت در محرم باحضور معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان وجمعی از مسئولین شهرستان در مصلی امام خامنه ای (مدظله العالی)به مناسبت فرارسیدن ماه محرم اباعبدالله برگزارشد

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان نشست هم اندیشی یاوران نماز مبنی بر نماز اول وقت در محرم یکشنبه ۱۰شهریورماه باحضور معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان وجمعی از مسئولین شهرستان در مصلی امام خامنه ای (مدظله العالی) به مناسبت فرارسیدن ماه محرم اباعبدالله برگزارشد

در حاشیه این نشست امام جمعه موقت رفسنجان سید محمود حسینی عنوان کرد : اهمیت نماز اول وقت در روایات مورد تاکید قرار گرفته در حالی که هدف قیام امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکرو اقامه نماز است .
?دبیر ستاد اقامه نماز‌ تاکید کرد: نماز بر روح و روان انسان اثرگذار است در ماه محرم باید بر اقامه نماز توجه بیشتری صورت گیرد خصوصا نماز ظهر تاسوعا و عاشورا باید در وقت شرعی در بقاع متبرکه اقامه گردد و هیات های مذهبی در این زمان نباید عزاداری داشته باشند .

?ودرحاشیه این نشست دیگر حضار نیز نظرات خود را بیان کردند وضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان ؛ قسمتی از وصیت نامه شهید رضا نادری زینت بخش این نشست بود

?وهمچنین عنوان شد : موکب ها باید در مکان های‌مناسب برپا شوند که برای تردد وسایل نقلیه و رفت و آمد عمومی مشکلاتی ایجاد نکند در دهه اول محرم هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر را داریم که بایستی در این راستا توصیه های مقام معظم رهبری را مد نظر قرار دهیم . هیات های مذهبی تنها تشکلی هستند که با حضور و همت مردم تشکیل می شود و متعلق به شخص و گروه خاصی نیست جمعیت روزهای تاسوعا و عاشورا دربعضی از مناطق افزایش چشمگیری دارد که باید تلاش شود تا طبق برنامه ریزی عزاداری هیات ها در روز تاسوعا و عاشورا قبل از اذان تمام شود و نماز در وقت شرعی برگزار گردد.
?ونیز بیان شد :بهترین اعمال نماز اول وقت و تکریم خانواده است در حالی که اساس جامعه را این نهاد کوچک شکل می دهد لذا خانواده اثر بسیاری بر جامعه دارد. بسیاری از آسیب های اجتماعی به بحث تربیتی در خانواده بر می گردد جا دارد وعاظ در ایام ماه محرم بر مباحث خانواده توجه کنند و نحوه برخورد امام حسین (ع) با خانواده اش را برای مردم تبیین نمایند .
? هیات ها و ادارات فضا سازی انها در خصوص محرم و امر به معروف و…باشد و در این هفته بهتر است اجرا شوند. باید در راه اندازی موکب ها و حرکت هیات ها رعایت حقوق شهروندی مد نظر باشد موکب ها فضای خیابان را نگیرند و علائم هشدار دهنده را قبل از موکب ها قرار دهند .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید