♻️بانوان نگاه وسیع تری نسبت به موضوعات جشنواره عکس داشته باشند ?داور دومین جشنواره ” از چشم دختران ببینیم ”…

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۲۲۸

♻️بانوان نگاه وسیع تری نسبت به موضوعات جشنواره عکس داشته باشند

?داور دومین جشنواره ” از چشم دختران ببینیم ” گفت: مجموعه آثار ارسالی به دبیرخانه خیلی بود، نگاه های خاصی در عکس ها وجود داشت ولی این نگاه ها، محدود و کم بود ضرورت دارد بانوان نگاه وسیع تری نسبت به موضوعات جشنواره داشته باشند

به گزارش فرهنگسرای رسانه شهرداری رفسنجان؛ سید محسن سجادی یکی از داوران جشنواره عکس ” از چشم دختران ببینیم” بعد از #پایان_داوری اظهار کرد: “از چشم دختران ببینیم” جشنواره ای نوع و خاص است که شبیه اش در ایران وجود ندارد.

?وی بر اهمیت استمرار جشنواره عکس دختران تاکید و تصریح کرد: جشنواره هایی می توانند حرفی برای گفتن داشته باشند که پایدار باشند و طی سال های متمادی در بحث فراخوان و موضوعات مختلف، عکاسان را به ارسال عکس و داوری تشویق کند.

?سجادی مجموعه آثار دومین جشنواره عکس دختران را خوب ارزیابی کرد و افزود: جشنواره عکس دختران را در سال گذشته رصد کرده بودم و امسال هم در بطن جشنواره بودم، در کل مجموعه آثار ارسالی به دبیرخانه خیلی بود، نگاه های خاصی در عکس ها وجود داشت ولی این نگاه ها، محدود و کم بود.

?داور دومین جشنواره “از چشم دختران ببینیم” گفت: موضوع جشنواره خوب بود ولی ساده به آن نگاه شده بود، توقع داشتیم وسیع تر به موضوع نگاه کنند چرا که بخشی از جامعه ما بانوان هستند در خانواده و خارج از خانواده فعالیت دارند و بهتر می توانند لایه های پنهان جامعه زنان را ببینند.

?وی ادامه داد: به قواعد کادربندی و دقت در تکنیک های عکاسی توجه شده بود به جز تعداد محدودی از عکس ها که در کادر بندی شان دقت نشده بود.

?این هنرمند عکاس با بیان اینکه رعایت بحث های کلی و تکنیک عکاسی در بخش موبایلی این جشنواره بسیار ضعیف بود گفت: موبایل یک رسانه است، ابرازی است که در دسترس همه است، عکاسی جزو رفتارهای روزمره ما شده ضرورت دارد شرکت کنندگان سال آینده، بخش موبایلی این جشنواره را به عنوان بخش تفریحی و جنبی نبینند.

?وی عنوان کرد: خیلی از عکسان بزرگ دنیا بعد از سال ها عکاسی با دوربین به موبایل روی آورده اند و خیلی از عکاسان نوپا هم با عکاسی با موبایل، برتر شناخته شدند.

?سجادی افزود: در بخش موبایلی باید به نکته های ریز پیرامون اطراف خود دقت کرد تا بتوانیم عکس های نو و خلاقانه ای به ثبت برسانیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید