رده رازی که سخن پروریست سایه‌ای از پرده پیغمبریست پیش و پسی بست صفت کبریا پس شعرا آمد و پیش…

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۲۴۸۵

رده رازی که سخن پروریست
سایه‌ای از پرده پیغمبریست
پیش و پسی بست صفت کبریا
پس شعرا آمد و پیش انبیا

?۲۷شهریور ماه روز شعر و ادب فارسی فرصتی مغتنم برای پاسداشت زبان و ادبیات فارسی است

?به گزارش فرهنگسرای خیام شهرداری ، با وجود همه حوادث و رویدادهای مختلف روزگار، باز هم این زبان شیرین و دلنشین در دورترین نقاط جهان امروزه حضور و نفوذ خاص دارد ودر فرهنگ ایرانیان، زندگی با شعر آغاز و با شعر بدرقه می‌شود.

↙️کودک در گهواره، لالایی می‌شنود و از همان آغاز به شعر اُنس می‌گیرد و پس از مرگ نیز آرایه مزارش، شعری است که برایش می‌سرایند و چه بسا خود پیش از مرگ برای خویش شعری می‌سُراید.

↙️این آمیختگی ما با شعر و تأثیری که شعر بر فرهنگ و روحیات و رفتار ما می‌گذارد، ضرورت پرداختن به آن و ضرورت پاسداری از حریم این عنصر اعجازآفرین را بیش از پیش برایمان باید مورد توجه قرار گیرد.

↙️زبان و ادبیات فارسی را با هزاران آثار گران سنگ در زمینه‌های مختلف ادبی، عرفانی، فلسفی، کلامی، تاریخی، هنری و مذهبی دومین زبان جهان اسلام و زبان حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی است که همواره مورد توجه و اعتقاد ایرانیان و مردمان سرزمین‌های دور و نزدیک بوده است.

↙️۲۷ شهریور سالروز درگذشت شهریار، شاعر معاصر ایرانی (۱۲۸۵ تا ۱۳۶۷) ، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی ؛ روز ملی شعر و ادب پارسی، نامیده شده است.

✍️روز شعر و ادب فارسی فرصتی مغتنم برای پاسداشت زبان و ادبیات فارسی را به اهالی شعر و ترانه و نویسندگان ارجمند درشهرستان رفسنجان ، تبریک می گوئیم.

  1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید