آیین تکریم و معارفه

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۹۷

آیین تکریم و معارفه مهندس مختاری شهردار رفسنجان با حضور مهندس شهسواری معاون استاندار ؛ رئیس واعضای شورای اسلامی شهر ؛ امام جمعه ؛ فرماندار؛ وجمعی از معاونین ومدیران شهری شهرداری و مسئولین شهرستان در فرمانداری برگزار شد

“علی شهسواری” در مراسم معارفه شهردار رفسنجان با تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه روز پاسدار و جانباز اظهار کرد: خدمات سپاه در بیش از چهل سال از عمر انقلاب در سطح کشور در همه ابعاد قابل تقدیر است و نمونه بارز پاسداران سردار سلیمانی است و عملکرد سردار سلیمانی آنقدر ارزشمند بود که تبدیل به مکتب شد، او همیشه تاکید داشت کار را برای خدا و بدون منت برای مردم انجام دهیم. وی با بیان اینکه ۸۴ شهرداری در استان کرمان وجود دارد، افزود: در سطح استان کرمان در یک سال و نیم گذشته ۱۵ شهرداری و شهر جدید ایجاد شد.

شهسواری ادامه داد: سال ۹۹ مجموع بودجه شهرداری‌های استان کرمان ۲۸۵۰ میلیارد تومان بوده که ۹۵۰ میلیارد تومان تا اسفند از محل اعتبارات ملی، استانی و ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها واریز شده است.
وی تصریح کرد: اعتماد مردم موجب تحقق بودجه و مشارکت آنها می‌شود، مشارکت صرفا پرداخت پول و عوارض و… نیست، همین که مراقبت می‌کنند کسی زباله نریزد یا درختی نشکند نشان اعتماد مردم در بحت شهرداری است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری کرمان با بیان اینکه شهرداری جای مسائل سیاسی نیست و متعلق به همه مردم است، خاطرنشان کرد: شهرداری ساعت کار ندارد یک مجموعه شهرداری ۴۹۰ وظیفه در یک روز دارد که باید انجام دهد و با استفاده از ظرفیت های شهرستان باید کارهای شهرداری را ارتقاء داد.

شهسواری در ادامه بیان کرد: رفسنجان بعد از مرکز استان و سیرجان سومین شهرستان با ۳۱۰ میلیارد تومان از نظر بودجه شهرداری در سال ۹۹ بوده و با توجه به اینکه سال جدید بودجه ۵۰۰ میلیارد تومان بسته شده با شهرستان دوم استان برابری می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین علی هاشمیان در جلسه تکریم ومعارفه شهردار رفسنجان در فرمانداری با اشاره به همدلی وهمراهی مردم عزیز و مجموعه شهرداری با شورای اسلامی شهر از تلاش های وافری که این عزیزان فارغ از خیلی بحث ها برای خدمت به شهروندان نمودند ووقت شان را شبانه روزبرای خدمت رسانی به مردم گذاشتندقدردانی کردندو خاطرنشان کرد: اگراین همدلی ها درعرصه خدمت رسانی همسو و همراه با شورا نبودکارما بسیار مشکل می شد.

وی همچنین از اعضای شورای اسلامی شهر که در دوره پنجم علی رغم اختلاف سلیقه که لازمه یک شورای توانمنداست اما همدل وهمسو به فکر عمرانی وآبادانی شهر به دور از بحث های سیاسی بودند وبرای خدمت به شهروندان وقت گذاشتند ومسیر شهرداری را ریل گذاری کردند تشکر نمودند

رئیس کمیسیون انرژی،صنعت، معدن و کشاورزی شورای عالی استان ها عنوان کرد:از مهندس عظیمی زاده شهردار سابق که خدمات بسیار شایسته وارزنده ای انجام دادند و مدیریت توانمندشهری رادر جلوی چشم مردم به بهترین وجه به نمایش گذاشت تقدیر و تشکرکردند و برای این فرد خدوم و متدین آرزوی موفقیت نمودند

وی بیان کرد:تمام جلسات شورای اسلامی شهر دوره پنجم راباحضور مهندس عظیمی زاده ودر حال حاضر با حضور مهندس مختاری برگزار میکنیم و این دو بزرگوار کاملا همدل وهمسو با برنامه ها و طرحهای شورای اسلامی بودند و هستند

وی مهندس مختاری ،فرزند خدوم وشایسته شهرداری رفسنجان لایق این سمت دانست که همواره در پست های مختلف به شهروندان رفسنجان خدمت نموده است.

رئیس شورای عالی استان کرمان با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ مثل سه سال گذشته با برنامه ریزی وبراساس عدالت به همه مناطق شهر تقسیم شده است و حتما بایداین عدالت توسعه در عمل توسط شهرداری انجام شود تادر توسعه شهری گام بزرگتری را برداشته باشیم افزود:تحقق صددرصدی بودجه سال جاری نتیجه تعامل وهمراهی شهروندان وشهرداری است و از مردم خواست این تعامل وهمراهی را مخصوصا در عرصه انتخابات رها نکنند ولایق ترین هارا به دور از مسائل سیاسی انتخاب کنند

وی تاکید نمودند که مردم عزیز نگران نباشند شورای پنجم مثل قبل فارغ از مسائل ونگاه سیاسی روند توسعه همه جانبه را ادامه خواهد دادتا این امانت را به شورا ی بعدی که مردم انتخاب میکنند بسپارد .

“محمد مختاری” در مراسم معارفه خود به عنوان شهردار رفسنجان اظهار کرد: بودجه سال آینده شهرداری رفسنجان ۵۰۰ میلیارد تومان است و ۱۵۰ پروژه مطالعاتی، عمرانی و خدماتی در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری پیش بینی شده است.

وی افزود: اجرای پروژه های زیرساخت های شهری، خرید لوازم و تجهیزات و ماشین آلات، احداث ۱۸ بوستان و پارک محله و فضای سبز، احداث بیش از ۶ پل، ۲۰ پروژه پیاده رو سازی، ۲۲ پروژه زیرسازی و آسفالت معابر و … در برنامه سال آینده شهرداری برنامه ریزی شده است.

مختاری همچنین از اضافه شدن ۱۰ دستگاه اتوبوس جدید در سال آینده به ناوگان حمل و نقل شهری رفسنجان برای بهبود سیستم حمل و نقل شهری در سال آینده خبر داد.

امام جمعه رفسنجان نیز در این مراسم با تبریک اعیاد شعانیه گفت: حضرت ابوالفضل (علیه السلام) بزرگوار بابصیرتی بود که تا آخرین لحظه دست از فرمان امام و پیشوای خود برنداشت و وفادار ماند.

حجت الاسلام”عسکری” با بیان اینکه به تعبیر قرآن امانت ها باید به اهلش سپرده شوند و مسئولیت ها سرآمد همه امانت ها به شمار می رود، تصریح کرد: مسئولیت ها منبع درآمد و ارتزاق نیستد. به تعبیر قرآن هر کسی در هر مسئولیتی بار دیگران را به دوش بکشد و به دیگران کمک کند به رستگاری الهی نائل می شود و بهشت بر او ارزانی می شود.

وی با اشاره به روایتی از حضرت علی (علیه السلام)، گفت: دل به مسئولیت ها نبندید، مقام و پست مانند گوشت جویده شده است که دهن به دهن می شود، بهای کار و وقت گذاشتن برای مسئولیت ها، مقام و پست نیست مزایای ثمره کار شما به تعبیر قرآن چیزی جز بهشت نیست.

درضمن در این مراسم مهندس محمد مختاری رسماً به سمت شهردار رفسنجان منصوب و معرفی شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید