آیین گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۴۸

آیین گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان توسط بنیاد فرزانگان با حضور مهندس محمدرضا عظیمی زاده شهردار و مهندس پاکزاد نائب رئیس شورای اسلامی شهررفسنجان وجمعی از مسئولین شهرستان درهتل باغ برگزار شد

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان آیین گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان توسط بنیاد فرزانگان سه شنبه ۵ شهریور ماه با حضور مهندس محمدرضا عظیمی زاده شهردار و مهندس پاکزاد نائب رئیس شورای اسلامی شهررفسنجان وجمعی از مسئولین شهرستان درهتل باغ برگزار شد

?در حاشیه این مراسم شهرداررفسنجان عنوان کرد:بازنشستگان صاحب تجربه هستند و مویی در زندگی سفید کردندوتربیت کننده نسل نو بوده اند بازنشستگان جدای از اجتماع نیستند، نیازهایشان باید کاملا مورد توجه قرار گیرد

?مهندس عظیمی زاده بیان کرد: ایراد از مسئولین است که به فکر برآورده کردن نیازهای عاطفی، اجتماعی، ورزشی و معیشتی آنها نیستند و این از ایرادات ما است اما آنها می دانند که چگونه ما را به انجام کارهای درست وا بدارند و ما را راهنمایی و در انجام وظایف خوب سوق دهند.

? مهندس محمدرضا عظیمی زاده تصریح کرد:سالمندان باید در بطن و متن فعالیت های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی حضور و تلاش داشته باشند

?وی افزود:در شهرداری نگاه فعالیتهای ما به قشر خاصی نیست باید برای سالمندان هم شرایط مناسبی را فراهم کنیم مثلا همه پارک ها، پیاده رو ها و دیگر زیرساخت ها و فضاهای شهری برای حضور و فعالیت های اجتماعی سالمندان مهیا باشد و فقط یک پیاده رو مخصوص و یا یک پارک مخصوص سالمندان نداشته باشیم بلکه زمینه حضور سالمندان در همه پارکها و مکان های عمومی شهر را باید فراهم کرد.

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان رفسنجان عنوان کرد:باید شرایطی فراهم کنیم که در نهان بازنشستگان امید به زندگی بیشتر شود و در جهت توانمندسازی و سلامت خود و ارائه تجاربی که سال ها کار کردند گام برداریم.

?مهندس حسین پاکزاد بیان کرد:بازنشستگی را باید به باز ایستادگی تبدیل کنیم، نباید به گوشه نشینی تبدیل شود در طی ۲۷ سال گذشته برای آقایان ۹ سال و برای خانم ها ۱۰ سال سن امید به زندگی افزایش پیدا کرده است.

?وی گفت:در کشورمان سن امید زندگی برای خانم ها بالای ۷۴ سال است. بالارفتن این سن در جامعه طبیعتا افزایش جمعیت سالمندان را داریم و این جمعیت نیاز به تشکل و سازمان هایی دارد تا برنامه های فرهنگی، ورزشی، تغذیه ای و…برای آنها ارائه شود.

?مهندس پاکزاد افزود:هدف از تشکیل بنیاد فرزانگان در کشور پاسخی به نیاز سالمندان است و حفظ سلامت آنها از طریق مشارکت همگانی مد نظر است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید