آیین افتتاح کارگاه تولیدخیاطی

  • منشتر شده در: ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۱۱

📌به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان آیین افتتاح کارگاه خیاطی( تولیدی پوشاک حلما) وابسته به خیریه حضرت زینب کبری (س)به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) و در چهلمین سال شکل گیری این مجموعه با حضور رئیس واعضای شورای اسلامی شهر ؛ امام جمعه؛ فرماندار ؛ شهردار رفسنجان و جمعی ازمسئولین  شهرستان در محل مذکور واقع در مسجد جامع برگزار شد.

🔸در این آیین فریبا مرعشی مدیرعامل خیریه حضرت زینب (س) عنوان کرد: ارزش مکان‌ها به انسان‌ هایی‌ ست که در آن زیسته‌اند، خیریه جضرت زینب یکی از مکان‌هایی است که سال‌ها مأوای عاشقان پیامبر (ص) و اهل‌بیت ایشان بوده است و از زمانی که تهاجم نظامی علیه ملت ایران آغاز شد، نقش زنان در پشت جبهه در حمایت و یاری مردان غیور ستودنی بود.

🔸وی عنوان کرد: بدرالسادات مرعشی با پیروی از حضرت زینب (س) با بسیج همگانی بانوان ایثارگر رفسنجان به‌منظور ارائه خدمات به دلیر مردان رزمنده به میدان جهاد آمد و این حرکت خودجوش و مردمی منجر به تشکیل جمعیت شد که به نام بانوی قهرمان کربلا حضرت زینب کبری سلام الله علیها نامگذاری شد.

🔸وی افزود: نهال کوچکی که به نیت کمک به دفاع مقدس نشانده شد امروز به درخت تنومندی تبدیل شده که آثار و برکاتش جاودانه خواهد ماند.

🔸مرعشی افزود :سال ۹۶ با هدف استفاده بهینه از ساختمان جمعیت و کارآفرینی بانوان یک کارگاه تولیدی پوشاک راه‌اندازی کردیم و هم‌اکنون موفق به توسعه آن شدیم و با تغییر کاربری سالن اجتماعات خیریه به مساحتی حدود ۵۰۰ متر به کار تولید پرداخته ایم و در حال حاضر ۳۰ نفر در این کارگاه مشغول به کار هستند که در صورت افزایش سفارش؛ ظرفیت اشتغال برای ۱۰۰ بانو را خواهد داشت. 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید