سبزبانان وتلاشگران سازمان سیما ؛منظروفضای سبز شهری شهرداری

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۹۳

?اهمیت وجایگاه فضای سبز شهری در زندگی روزمره مردم باعث شده است که درجای جای شهر رفسنجان سبزبانان وتلاشگران سازمان سیما ؛منظروفضای سبز شهری شهرداری عملیات نگهداری.. ساماندهی، بهسازی، رفع و تکمیل نواقصات بوستان ها و فضاهای سبز را بصورت مستمر انجام دهند.

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان رشد روز افزون زندگی شهری و توسعه ی شهرنشینی، نیاز به ایجاد و توسعه ی فضاهای سبز شهری را ضروری نموده که این مهم نیز باید بر اساس نگرشی صحیح به نیازهای زیست محیطی و اجتماعی شهر و نیز امکانات و قابلیت های آن با توزیع عادلانه سرانه هاصورت پذیرد

?مدیرعامل سازمان سیما؛ منظر وفضای سبز شهری شهرداری دراین خصوص عنوان کرد: فضاهای سبز در شهرها از یک سو موجب بهبود وضعیت زیست محیطی شهر میشوند و از سوی دیگر شرایط مناسبی را برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان ایجاد میکنند.

? حسین مهدی زاده بیان کرد: بخش قابل توجهی از سیمای شهری فضاهای سبز شهری است که بی شک توسعه و نگهداری اصولی و صحیح آن، تازگی و طراوت ویژه‌ای به شهر می بخشد در همین راستا با توجه به پتانسیل های بالایی که درشهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی وجود دارد تلاش می شود با احداث بوستان های جدید، توسعه و نگهداری صحیح فضاهای سبز و ساماندهی و بهسازی بوستان های موجود گام هایی در جهت افزایش سرانه ی فضای سبز برداشته شود.

?وی ادامه داد: روزانه در نقاط مختلف شهر اقدامات زیاددرجهت حفظ وگسترش فضای سبز صورت میگیرد که از جمله این اقدامات می توان به کاشت گل وگیاه فصلی هرس و سم پاشی درختان، ترمیم و بازپیرائی فضاهای سبز، آبیاری منظم درختان و فضاهای سبز، رفع و تکمیل نواقص بوستان ها، نگهداری ورنگ آمیزی مبلمان شهری، رفع مشکلات روشنایی،، ایمن سازی ونصب وسایل بازی کودکان و ست های ورزشی؛ تسطیح ؛آماده سازی باغچه ها برای کاشت ؛ کف شکنی ؛حذف علف های هرز، آبیاری؛ کندوکوب فضای سبز، فرم دهی درختان، جمع آوری ضایعات ،تنظیف فضاها؛ لایروبی؛ حاشیه زنی، اصلاح چمن ایجاد تشتک ؛ خاک ریزی کوددهی و … اشاره کرد.

?مهدی زاده با بیان اینکه مجموعه سازمان سیما ومنظر هر روز و بدون هیچ گونه تعطیلی درحال خدمت رسانی می باشد،افزود:داشتن شهری زیبا و پاکیزه یکی از انتظارات ؛ به جای شهروندان از شهرداری است که امیدوارم با همت تلاشگران سازمان بایاری وکمک شهروندان شاهد شهری زیبا، پاک و سرسبز باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید