♻️تئاتر خیابانی؛نمایشی برای مردم

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۶۹۳

?به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرواری وشورای اسلامی شهر رفسنجان تئاتر خیابانی فرغون به گارگردانی سید محمد حسین حسینی با همت شهرداری رفسنجان وهمکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بعد از ۱۰ روز اجرا در پارک ها وبوستان های سطح شهر ۴شهریورماه۹۸ درحالی به کار خود پایان داد که نشان داداجرای تئاتر خیابانی می‌تواند فرهنگ دیدن تئاتر را در جامعه افزایش دهد و مردم را با سالن‌های تئاتر آشتی دهد،در این تئاتر به جای اینکه مردم به سمت نمایش بیایند، تئاتر به سراغ مردم می‌رود و به توسعه این هنر، شناسانده شدن و پذیرفته شدن آن نزد مردم کمک می‌کنند.

? کارگردان و نویسنده تئاتر فرغون در گزارشی عنوان کرد : سید محمدحسین حسینی نویسنده وکارگردان تئاتر خیابانی فرغون و سرپرست گروه هنری بالکن متولد ۱۳۸۰هستم بیش از ۷سال است که تئاتر کار میکنم

?حسینی گفت: موضوع کلی تئاترفرغون‌ اعتیاداست اما سعی کردیم در کنار آن به دیگر مسائل اجتماعی وشهروندان پرداخته شود

?وی افزود:اولین باری که این اسم به ذهن من رسید این بود که بالکن خانه ها معمولا از دیگر ساختمان ها جلوتر است و ما هنرمندان برای اینکه چیزی به مردم یاد بدهیم باید بیشتر از مردم بدانیم باید یک قدم از مردم عادی جلوتر باشیم به همین دلیل اسم این گروه هنری را بالکن گذاشتیم.

?وی بیان داشت: این گروه هنری در راستای تئاتر خیابانی و صحنه ای کار می کند تا کنون چهار کار تئاتر صحنه ای در مجموعه افصح هجری رفسنجان داشتیم، تئاتر فرغون اولین کار خیابانی وچهارمین کار تئاتر در رفسنجان است.

?حسینی افزود: برای آینده اگر حمایت شویم سعی می کنیم تئاتر خیابانی را ادامه دهیم چون در خیابان می شود بیشتر به مشکلات مردم پرداخت .

?وی تصریح کرد: این گروه هنری آزاد است در حال حاضر شهرداری با اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی رفسنجان تفاهم نامه ای جهت حمایت از تئاتر خیابانی امضا کرده است فعلا هم تئاتر فرغون را با همکاری #شهرداری اجرا کردیم

?کارگردان تئاتر خیابانی فرغون تاکید داشت: موضوعات تئاتر، بیشتر مشکلات روز مردم است، این کار خیابانی موضوع اصلی آن اعتیاد است و اما در کنار ان به دیگر مشکلات شهروندان پرداخته می شود

?وی بیان داشت: اهداف گروه هنری ما این است که با بازگو کردن مشکلات روز، اینکه یک خانواده ای هم با فعالیت ما آگاه بشود ویک نفر را از خطر نجات بدهم برای من کافی است و خانواده ها بداند که مشکل روز چه خطراتی برای خانواده دارد برای ما ارزش دارد.

?حسینی گفت: معمولا اعضای گروه ۵نفره است اما بر اساس موضوعاتی که انتخاب میکنم براساس نقش هر دفعه با اعضای متفاوتی تئاتر را اجرا می کنیم سعی می کنیم بازیگرانی که به نقش تئاتر هماهنگی داشته باشند انتخاب کنیم.

محمد مهدی فصیحی هرندی {بازیگر}

عاطفه علی حسینی {بازیگر}

حامد نورالدینی شاه آبادی {بازیگر}

فاطمه مومنی {منشی صحنه}

صادق جهان بین {انتظامات}

یاسر میرزایی{نوازنده آکاردئون}

سیدکاظم حسینی {گریمور اصلی}

محمد حسن شاهی وحسین برزنده وهمچنین آتنا رنجبر {تدارکات}نیز در این کار همکاری داشتند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید