بازدیدایمنی سازمان آتش نشانی از اماکن عزاداری ماه محرم

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۷۹

♻️مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از بازدید ایمنی اماکن عزاداری توسط این سازمان خبرداد.

? به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان با توجه به فرا رسیدن ماه محرم سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از اماکن مذهبی (حسینیه ها ، تکایا ومساجد) بازدید ایمنی بعمل می آورد.

?مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری رفسنجان ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) از هئیت امناء ومسئولین حسینیه ها، تکایا، مساجد درخواست کرد برای برگزار نمودن عزاداری بدون حادثه نکات ایمنی ذیل را رعایت نمایند:

✅ اماکن مذهبی به ازای هر ۵۰ تا ۳۰۰ نفر دو راه خروجی داشته باشد . به ازای ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر سه راه خروجی و بیشتر از ۱۰۰۰ نفر چهار راه خروجی به فواصل از یکدیگر باشند و هیچ مانعی برای باز و بسته شدن دربها وجود نداشته باشد و دربهای خروجی به سمت بیرون باز شوند.
✅ از آذین بندی و مسدود نمودن دربهای خروجی اماکن مذهبی خودداری نمائید.

✅ رعایت فاصله مناسب کنتور برق، کابلهای برق، تجهیزات الکتریکی از لوازم و مواد قابل اشتعال مانند پرچم ، فرش ، پرده و … الزامی است.

✅جهت تامین حفظ جان وایمنی عزاداران از کلید محافظ جان استفاده شود.
✅ از فیوز های برق استاندارد استفاده شود و به هیچ وجه از فیوزهای تقویت شده و غیر استاندارد استفاده نشود.
✅انشعاب متعدد از یک پریز و وارد آوردن بار بیش از ظرفیت سبب آتش سوزی الکتریکی می شود و استفاده از لامپهای برق با ولتاژ بالا و بدون حباب و حفاظ مناسب خطرآفرین می باشد.

✅ طول شیلنگ های گاز بیش از یک ونیم متر نباشد و از بست استاندارد استفاده شود
✅ حتما مسیر دودکشی چک گردد و از باز بودن مسیر و وجود کلاهک بر روی دودکش اطمینان داشته باشند.

✅مکان طبخ غذا دور از محیط تجمع عزاداران و محل پارک خودروها باشدوهمچنین دارای خروجی اضطراری با عرض مناسب باشد.
✅تهیه خاموش کننده دستی به تعداد کافی و نصب در قسمتهای مختلف اماکن مذهبی

? مهندس علی رمضانی نژادمطرح کرد:تمامی مدیران، مسئولان، خدمه مساجد، تکایا، حسینیه ها می توانندبا مراجعه به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان آموزشهای ایمنی لازم و نحوه مقابله با آتش سوزیها و حوادث را فرا گیرند و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رفسنجان آمادگی ارائه آموزشهای لازم را دارد

?وی در پایان خاطر نشان کرد در صورت بروز هرگونه آتش سوزی و حادثه در اماکن مذهبی ضمن حفظ خونسردی و خارج کردن افراد سریعا” با شماره ۱۲۵ اطلاع داده شود و شیر گاز را بسته و فیوز برق را قطع نمائید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید