هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش رفسنجان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۴۴

✍️ به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش رفسنجان با حضور احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، فریبااسکندرزاده رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، مهندس مختاری شهردار رفسنجان،تقوی رشیدی زاده معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش رفسنجان وعسکری امام جمعه رفسنجان، فصیحی هرندی فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان، سایر اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری رفسنجان برگزار شد.

💠براساس این گزارش مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان جهت شرکت در هشتمین شورای آموزش و پرورش و تجلیل از اعضای این شورا به عنوان شورای برتر استان به رفسنجان سفر کرد روسای ادارات مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی و اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، احمد اسکندری نسب را در این سفر همراهی کردند.

✍️در این جلسه احمد اسکندری نسب در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: شوراهای آموزش و پرورش تجلی مشارکت مردم و مسئولان در امر تعلیم و تربیت است و همدلی و همراهی دستگاه ها و نهادها می تواند زمینه تحقق اهداف بلند نظام تعلیم و تربیت را فراهم کند.

🔖 وی اظهار کرد: آموزش و پرورش مهمترین زیربنای توسعه کشور است و اگر نظام تعلیم و تربیت دغدغه جدی مردم و مسئولان باشد، بسیاری از مشکلات و مسائل پیش رو در حوزه های مختلف به حداقل می رسد.

❇️ اسکندری نسب با بیان این که بیش از نیمی از مردم با آموزش و پرورش ارتباط مستقیم دارند، گفت: توجه به آموزش و پرورش لازمه کاهش آسیب های اجتماعی است.

🔻وی اظهار کرد: در سند تحول بنیادین به مدرسه محوری توجه ویژه ای شده و در راستای تحقق این مهم مدرسه محوری مهمترین راهبرد اداره کل آموزش و پرورش استان است.

✴️ اسکندری نسب با بیان این که میانگین کشوری در حوزه مدارس غیر دولتی حدود ۱۵ درصد است، گفت: بیش از ۳۶ درصد دانش آموزان رفسنجانی در مدارس غیر دولتی مشغول تحصیل هستند.

📍 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به این که مدرسه سازی و انجام کار خیر توسط مردم رفسنجان شهره ملی و جهانی دارد،گفت: مشارکت مردم در امر مدرسه سازی در رفسنجان بی نظیر است و رفسنجان بیشترین مدارس خیری را در استان دارد.

📌 اسکندری نسب از رشد سه برابری جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: ۳۰۱ پروژه از ۳۱۰ پروژه نیمه تمام آموزشی باقیمانده از سال ۹۱ با اعتبار دولتی و غیردولتی تکمیل شده و مابقی آن تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

✅ وی با اشاره به شرایط جدید ناشی از شیوع ویروس کرونا در حوزه آموزش و پرورش گفت:زیست بوم کرونا زحمت معلمان را چندین برابر کرده و دغدغه های جدیدی را ایجاد کرده که به همت معلمان اتفاقات خوبی در حوزه آموزش در استان رقم خورده است.

💠 اسکندری نسب با اشاره به اهمیت آموزش حضوری گفت: حضور دانش آموز در مدرسه منشا یادگیری اداب اجتماعی و مهارت های زندگی است بازگشایی مدارس و پیگیری آموزش به شیوه حضوری اقدامی موثر در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی است.

✳️ وی با بیان این که مدارس زیر ۵۰ نفر دانش آموز از اول بهمن ماه آموزش دانش آموزان را به شکل حضوری پیگیری می کنند و تمهیدات لازم جهت بازگشایی مدارس در استان اندیشیده شده است.
اسکندری نسب خواستار همکاری همه ی مردم و دستگاه های اجرایی جهت بازگشایی مدارس در شرایط فعلی شد.
🔽 وی به نمایش جلوه های ویژه معلمی توسط فرهنگیان در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: آموزش تک تک دانش آموزان مهمترین وظیفه ماست و اگر دانش آموزی در این شرایط ار تحصیل باز بماند مدیون هستیم.

🔸 وی با بیان این که رفسنجان بیشترین شهید دانش آموز را در استان تقدیم انقلاب اسلامی کرده از برگزاری آیین نکوداشت دانش آموزان اسیر جنگ تحمیلی در رفسنجان خبر داد.
🔹 بر پایه این گزارش: در این مراسم از اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان به عنوان شورای برتر استان تجلیل شد.

در حاشیه این نشست مهندس محمدمختاری شهرداررفسنجان به عنوان ” خیر در عرصه سلامت ” معرفی گردید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید