جلسه شورای اداری

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۲۷۷

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهررفسنجان جلسه شورای اداری شهرستان ۲ شهریور ماه به مناسبت هفته دولت با حضورمدیر کل اقتصاد ودارایی ؛مدیرکل تعزیرات ؛ مدیر کل کمیته امدادامام خمینی (ره)استان کرمان ؛ رئیس شورای اسلامی شهررفسنجان وجمعی از مسئولین و روسای ادارات در محل فرمانداری برگزارشد

در حاشیه جلسه شورای اداری رئیس شورای اسلامی شهررفسنجان حجت الاسلام علی هاشمیان ضمن تبریک هفته دولت وگرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب تصریح کرد: امیدوارم در زیر سایه توجهات خداوند بتوانیم خدمات شایانی را انجام بدهیم

?وی افزود: از ۲سال پیش که شورا را بدست گرفتیم و ۳ماه وقت گذاشتیم تا مدیر توانمندی برای بودجه شهر انتخاب کنیم تا زمانی که مهندس عظیمی زاده را انتخاب کردیم و به تنهایی اینکار امکان پذیر نبود با همدلی وهمراهی تمام مسئولین شهرستان اینکار صورت گرفت

?حجت الاسلام هاشمیان عنوان کرد :بیش از ۱/۵میلیون متر مربع آسفالت انجام شده و همچنین پیاده رو سازی حجم عظیمی صورت گرفته وهمچنین بهسازی میادین ؛پارکها؛آبنماها اجرا شده است

?وی بیان کرد : ما سعی کردیم برای شما عزیزان‌شهری بسازیم که مردم با عبور و مرور در شهر لذت ببرند

?حجت الاسلام هاشمیان افزود: باتوجه به عملکرد بسیار خوب شهرداری هیچ آبنمایی خاموش نداریم
و۳فرهنگسرا وهمچنین ۱۲بوستان ایجاد کردیم که در حال حاظر ۲فرهنگسرا و ۴بوستان دیگر درحال راه اندازی می باشد

?وی ضمن تشکر وقدردانی از خانواده معین مطرح کرد:یکی از اتفاقات مهم پردیس معین بود که ایجاد شدوهمچنین رویکردمان‌ حفظ و امانتداری مال مردم است که در شهر رفسنجان هزینه شود و در بحثهای خصوصی ورود نکنیم.

?وی دراخر عنوان کرد:باید همکاری وهمدلی وهمیاری مردم با مسئولین باشد تا بتوانیم کاری صورت گیرد واین همدلی وهمیاری مردم رفسنجان بوده تا کاری انجام شده است

همچنین در حاشیه این جلسه فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان در ابتدای جلسه با گرامیداشت یاد شهید باهنر و رجایی عنوان کرد:دو مقوله اقتصاد و فرهنگ وابسته به هم هستند و بر روی یکدیگر تاثیر می گذارند که بایستی به این دو مقوله توجه ویژه شود.

?وی بیان کرد:امسال، سال انتخابات است نباید بهانه ای باشد که کم کاری کنیم، بایستی وظایف خود را به خوبی انجام دهیم.

?فصیحی هرندی افزود:انارکی محمدی نماینده ای کوشا و پرتلاشی است که با مدیران شهرستان، استان و کشور ارتباط نزدیکی برای حل مشکلات دارد و بسیاری از مشکلات‌ شهرستان با پیگیریهای وی حل و فصل شده است. نماینده تا روزی که نماینده است با وی همکاری می کنیم که این همکاری متعادل و عادی است.نماینده تا روزی که در منصب خود است باید در جلسات و برنامه ها حضور داشته باشد و نمی توان فعالیتهای دولت را معتل گذاشت.

?وی گفت :نماینده ممکن است در انتخابات آینده باشد یا نباشد اما تا روزی که است و به وظیفه خود عمل می کند، رویکرد ما هم همکاری تا آخرین لحظات نمایندگی وی است.

احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد:تاکنون درآمدهای حاصل از املاک و باغات کشاورزی پسته واقع در رفسنجان از شهر خارج شده بودبا پیگیری های لازم و دستور مقام معظم رهبری قرار است از خروج درآمدهای املاک رفیعی جلوگیری و برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی رفسنجان صرف شود.

?وی بیان کرد:البته ناکارآمدی وزیران و بدسلیقه گی ها، مشکلاتی را ایجاد کرد که جای تاسف دارد. در بحث دارو که از اساسی ترین کالاهای مردم است، مشکلاتی پیش آمد که با ورود دولت بخشی از این مسائل حل شد.افزایش نرخ ارز از ۴۲۰۰ تومان به ۲۰ هزار تومان سبب شد در این عرصه تعدادی از دلالان برای به دام انداختن افراد نقشه بکشند، به طوری که دولت، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه کالای اساسی را پرداخت می کند اما این کالاها با ۴۸ درصد تورم به صورت قاچاق خارج می شود.

?نماینده مردم رفسنجان وانار در مجلس تصریح کرد: خوشبختانه با ورود رئیس قوه قضاییه و دستگاه قضا به این مقوله و با نگاه عدالت محوری که کسی نتواند حق مردم را پایمال کند دست رانت خواران و مفاسد اقتصادی بر ملا شد، در این مدتی که مورد تحریم شدید آمریکا بودیم با فرمایشات و نگاه آینده نگری رهبری همه مراحل را به سلامت پشت سر گذاشتیم.

?وی گفت :سفر استاندار به رفسنجان را طی هفته گذشته داشتیم که مشکلات و معضلات این شهرستان در این سفر بیان و برخی مشکلات پیگیری و حل شد. اساس کارمان اشتغال است، نسبت به آمار دنیا، ۵۹ درصد از خانواده های دارای شغل از قشر ضعیف هستند که نیاز به حمایت دارند که این نشان می دهد باید به فکر کارآفرینی باشیم.

?مهندس انارکی محمدی افزود:امهال وام های کشاورزی هم در حال انجام است و تنها شهرستانی هستیم که کشاورزان از همه بانک ها وام گرفته بودند، لذا طبق تبصره ۱۶ برای افراد حقیقی و مردم عادی، شرکت ها و مراکز تولیدی که تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان وام گرفته اند اصل وام را می توانند بپردازند و سود بر دیرکرد و جریمه آنها بخشیده می شود.

?وی اظهار داشت :برای دوبانده شدن جاده نوق ۳ پیمانکار در حال کار هستند و بزرگترین پروژه جاده ای استان کرمان محور نوق_بافق است که عملیات احداث آن به اتمام رسیده است این مسیر به طول ۲۸ کیلومتر در عرض ۱۰.۵ کیلومتر است که بزرگترین پروژه استان کرمان است و جوادیه فلاح را به بافق ۲۰۰ کیلومتر نزدیک می کند و تا ۶۰ کیلومتر به بندرعباس نزدیک می کند.

?نماینده مطرح کرد: شبکه آب شهری رفسنجان فرسوده و ۵۰ ساله است که در حال بهسازی شبکه هستیم و لوله های جدید جایگزین می شود تا مشکل آب برطرف شود.
?وی در آخر بیان کرد:بزرگترین پروژه منبع ذخیره آب استان کرمان با ۱۵ هزار متر مکعب در رفسنجان در حال احداث است که بیش از نیمی از این پروژه انجام شده است و تا ۲۲ بهمن تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

?در حاشیه این جلسه مدیرکل مالیاتی استان کرمان از تزریق ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل ارزش‌افزوده طی چهارماه اول سال جاری به شهرداری رفسنجان خبر داد و بیان کرد: چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تا پایان مردادماه باید واریز شود.

?سلمانی عنوان کرد: شهرداری‌های بهرمان ۶۹۵ میلیون تومان، سرچشمه ۷۸۴ میلیون تومان، صفائیه ۳۴۳ میلیون تومان و کشکوئیه یک میلیارد تومان از محل ارزش افزوده تا پایان تیرماه دریافت کردند که یک ماه مردادماه آن‌ها هم مبالغی به ترتیب شهرهای یادشده ۱۴۰ میلیون، ۱۵۶ میلیون، ۶۵ میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان بایستی واریز شود.

?مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با اشاره به تاریخچه تأسیس سازمان تعزیرات حکومتی در کشور از سال ۷۳ اظهار کرد: این نهاد تشکیلات نوپایی است که برای رسیدگی به تخلفات ایجاد شده اما هنوز پس از ۲۵ سال با کمبود نیروی انسانی مواجه‌ایم که این امر در رفسنجان موجب شد یک سال و چندماه مسئول تعزیرات نداشته باشیم.

?میری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جا به جایی رؤسای شعب تابع ضوابط است از امروز آقای ایران‌پور به طور رسمی مسئولیت تعزیرات رفسنجان را عهده‌دار خواهد بود.


? یحیی صادقی در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان با تبریک هفته دولت اظهار کرد: دستگاه‌ها در جهت گره‌گشایی از خانواده‌های مددجو کارهای اساسی کنند زیرا وجود چهار هزار مددجو زیبنده رفسنجان نیست.

?وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در رفسنجان وجود دارد از جمله املاک رفیعی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان می‌توانیم رفسنجان را به عنوان شهری بدون مددجو معرفی کنیم.

?مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۱۷ درصد جذب اعتبارات تبصره ۱۶ توسط کمیته امداد استان صورت گرفته ادامه داد: ایجاد شغل در مناطق محروم برای محرومان کار سختی است اما این اتفاق در استان کرمان افتاد.

?صادقی خاطرنشان کرد: برای شهرستان رفسنجان برنامه ویژه داریم یکی از اقدامات پیش رو این است که تا پایان سال ۶۰۰ نیروگاه ۵ کیلووات برای مددجویان این شهرستان وارد مدار می شود و در استان کرمان تاکنون ۷۲۰ نیروگاه وارد مدار شده است.

در حاشیه این جلسه از مدیران اسبق سه دستگاه تقدی مدیران جدید معارفه شدند


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید