بازسازی پیاده روی نمادین اربعین حسینی در رفسنجان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۴۳

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان ۳۰ شهریورماه جلسه هماهنگی پیاده روی نمادین اربعین دررفسنجان باحضورمعاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری وجمعی از مسئولین شهرستان در فرمانداری برگزارشد

?درحاشیه این جلسه فرمانداررفسنجان عنوان کرد: بازسازی اربعین حسینی در رفسنجان به شکل راهیپمایی و پیاده روی علاقمندان به ساحت مقدس حضرت سیدالشهدا به مسافت ۵ کیلومتر از میدان قدس تا میدان امام حسین(ع) انجام خواهد شد.

?دکترمجید فصیحی هرندی بیان کرد: ۵ سال است که به صورت نمادین در روز اربعین پیاده روی از نقطه ای در شهر به نقطه ای دیگر انجام می شود و مردم که نمی توانند در کربلا برای اقامه عزا در این روز شرکت داشته باشند در رفسنجان در این آیین حضور به هم می رسانند.

?وی بیان کرد: امروز در دنیا خیلی از مسایل روشن و مشخص شده و صف آرایی حق علیه باطل مشخص شده و این روزها حساس و تأثیر گذار در تاریخ جهان است و راه و روش امام حسین (ع) و حرکت و اقدام عملی، ایستادگی، جان فدایی ایشان و تن دادن برای احقاق حق و نیز روشن شدن راه همه الگوهای متفاوتی برای مردم و علاقمندان هستند.

?فصیحی هرندی تصریح کرد: در این مسیر مردم می توانند کمک های خود را برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد حتی آزادی یک نفر ارائه دهند.

?وی با اشاره به اینکه پیاده روی اربعین در عراق که برگزار می شود موکب ها به صورت مردمی ایجاد می شود ادامه داد: در بازسازی راهپیمایی اربعین دررفسنجان دستگاه ها درحوزه صدورمجوزهاوبرقراری امنیت در این حماسه کمک های خود را تقدیم می کنند.

?فرماندار رفسنجان گفت: اتفاقی که در دلها می افتد و در مردم نهادینه می شود پس کمک ها باید براساس نیت ها و رضایت انجام شود از آنجایی که بودجه های دستگاه ها بیت المال هستند و نباید دستگاه ها تحت فشار قرار گیرند و دستگاه ها برای تخصیص بودجه های ملی و استانی به هر امری باید متوجه باشند که استحصال مال و بودجه از طریق قانونی و درستش انجام شود در غیر اینصورت خطا است.

?وی خاطرنشان کرد: لذا نمی توان بودجه ها را در جاهایی غیر از آن صرف کرد؛ مسایل مربوط به ائمه و اطهار (ع) هرچه مردمی باشد بهتر است و مردم از نیات قلبی و با رضایت قلبی کمک هایی ارائه می دهند؛ در نظام جمهوری اسلامی این امر قیول است و تقویت شده و جنبه مردمی این امورات باید حفظ شود، نقش کمک های دستگاه های مربوطه با ایجاد نظم و انظباط و تبلیغات و … است که باید انجام شود و دست مردم نیست.

?فصیحی هرندی افزود: مردم در این آیین می توانند کمک کنند، حداقل یک فرد زندانی آزاد شود که کمک بزرگی است؛ کسانی که غیر عمد خطایی انجام دادند و مستحق آزادی اند؛ ما مانع مردم در کمک به اجرای آیین معنوی بازسازی پیاده روی اربعین در رفسنجان نیستیم.

?وی یادآور شد: مردم در این روز از میدان قدس تا میدان امام حسین(ع) را پیاده روی خواهند کرد و در مکان سقاخانه حضرت ابولفضل(ع) تجمع و عزاداری خواهند کرد.

?در ادامه این جلسه محمدرضا صفری عضو ستاد اربعین رفسنجان هم تصریح کرد: امسال خادمین جمکران، بسیج، نیروی انتظامی و … کمک می کنند ما سیستم صوت، تبلیغات در سطح شهر و … را مشکل داریم و ۲۰ موکب باید در این مسیر ایجاد شود.

?حجت صاحب الزمانی عضو ستاد برگزاری همایش اربعین هم در این جلسه بیان کرد: امسال به پنجمین سال برگزاری این آیین خواهد بود است و سال اول از ۸۰۰ نفر در این آیین پیاده روی نمادین اربعین حسینی حضور داشتند و سال گذشته ۹ هزار نفر شرکت کردند.

?وی گفت: امسال از میدان قدس مسافت ۵ کیلومتر تا میدان امام حسین(ع) است و هدف از این آیین ترویج فرهنگ حسینی است سال گذشته ۱۸ موکب در مسیر مستقر بود و ۱۸ ایستگاه صلواتی ایجاد شد.

?وی پیشنهاد داد که امسال در بین شرکت کنندگان ۴۰ نفر قرعه کشی و با همکاری نهادها به کربلا اعزام شوند

?غلامرضا اباذری رئیس انجمن حمایت از زندانیان رفسنجان هم در این جلسه گفت: این حرکت بزرگ است و باید قانونمند باشد، در این راستا چون اولین سال است که همکاری می کنیم اگرمردم کمک کنند برای آزادی زندانیان غیر عمد خیلی کار بزرگی است افرادی هستند که با مبلغ ۱ تا ۳ میلیون تومان بدهکار وزندانی هستند که اگر کمک مردم باشد آزاد و به آغوش گرم خانواده برگردند.

?وی افزود: اگر بتوان این ستاد را هر سال با نتیجه مثبت برگزار کرد مفید است و خروجی خوبی هم دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید