فیلم داستانی کوتاه «یخ آن تابستان» ودرخشش نام رفسنجان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۲۵۶

گفتگو با مهردادعبداللهی به بهانه کارگردانی فیلم داستانی کوتاه «یخ آن تابستان» ودرخشش نام رفسنجان در بین اسامی راه یافته به سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

✍️خلاصه داستان : در یک ظهر خیلی گرم تابستان پسربچه های مهاجر افغان، مکررا درب خانه ای را می کوبند واز شدت تشنگی درخواست یخ می‌کنند.پسرصاحب خانه از این وضع عصبانی شده و…

?فیلم کوتاه «یخ آن تابستان» به کارگردانی مهرداد عبداللهی از تولیدات انجمن سینمای جوانان رفسنجان به ریاست عباس بلوچی به بخش داستانی مسابقه سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران راه یافت.

?به گزارش فرهنگسرای رسانه شهرداری مهرداد عبداللهی متولد ۱۳۷۰ فارغ التحصیل کارشناسی عمران اهل رفسنجان است که اولین اثرش به نام «یخِ آن تابستان» در بخش داستانی سینمای ملی پذیرش شده است.

?وی گفت: فیلم «یخِ آن تابستان» در فضایی روستایی با محوریت کودک بعد از اتمام مراحل فیلمبرداری در رفسنجان، مراحل پس تولید را در رفسنجان و تهران به پایان رساند.

?عبداللهی افزود: کرونا تمامی محاسبات و برنامه‌های جهان را مختل کرد و بیشترین گزند را به حوزه آسیب‌پذیر فرهنگ و هنر رساند؛ با این حال، امسال با وجود شیوع ویروس کرونا و کاهش تولیدات، بیش از هزار فیلم برای جشنواره ارسال شده بود که در بخش تجربی ۲۵، بخش پویانمایی ۱۶، مستند ۳۰ اثر و ۶۳ فیلم در بخش داستانی جشنواره پذیرفته شده است.

?عبداللهی تصریح کرد: این فیلم کوتاه با حمایت روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و پردیس کرمی نژاد ساخته شده است. همچنین گروه سازنده در مراحل مختلف تولید از همکاری #شهرداری رفسنجان بهره‌مند شده است.

?تمام عوامل این فیلم از دوستان نزدیک و همکاران او در رفسنجان، یزد، شیراز، کرمان و تهران بودند.

بعضی از عوامل فیلم، بازیگران: میلاد ترقی خواه، پرنیا حسینی پور، نویسنده: قاسم شمسی پور، فیلمبردار: امیر حسین یک پیکر، تدوینگر: مهرداد عبداللهی، طراحی و ترکیب صدا: حسن مهدوی، صدابردار: سلمان، اصلاح رنگ: حامد اشرفی، گریم آرزو امیری پور، دستیار کارگردان و برنامه ریز: علی غیاثی، صحنه: میلاد مولایی و طه قاسمی، جلوه های ویژه: مسعود محمدی، علی میرزاییان، تولید: حامد نورالدینی، تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان رفسنجان و مهرداد عبداللهی

↙️گفتنی است سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی از ۷ آبان آغاز می‌ گردد.

↙️لازم به توضیح است که در میان اسامی راه یافته به بخش مسابقه سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، «ماهکان» به کارگردانی حسام حسینی و عباس حسین زاده از کرمان دومین نمایندگان استان کرمان در این جشنواره نیز به چشم می خورد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید