آیین اختتامیه وگشایش دومین نمایشگاه عکس از چشم دختران ببینیم

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۳۰۴

?به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان عصر امروز ۱۸تیرماه آیین اختتامیه و افتتاح نمایشگاه دومین جشنواره عکس از چشم دختران ببینیم با حضور سرکار خانم نوری عضو شورای اسلامی شهررفسنجان ؛ مهندس مختاری معاون خدمات شهری مهندس پور اسداللهی معاون شهر سازی وامور زیربنایی و اقای رفیعی مدیر اداره فرهنگی اجتماعی و داوران این جشنواره اقایان باقری و بلوچی و سرکار خانم دهقانی دبیر این جشنواره وهمچنین اقای محمد ابادی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی واقای ابوالهادی مدیر روابط عمومی مس سرچشمه رفسنجان و جمعی از علاقه مندان وهنردوستان درگذرفرهنگی گردشگری بنفشه و پردیس معین برگزار شد و در این آیین از نفرات برتر و داوران و همچنین از شهردار ورئیس واعضای شورای اسلامی شهر ودست اندرکاران تقدیرشد

?درضمن نمایشگاه عکس که از امروز ۱۸تیرماه آغاز به کار کرده، تا ۲۰ تیر ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد این نمایشگاه که در گذرفرهنگی گردشگری بنفشه برپا شده از ساعت ۱۹ تا ۲۲ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

در این آئین دکتر وحیده نوری عضو شورای اسلامی شهر عنوان کرد: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان و بانوان تشکیل می دهند می توان از ایده های آن ها در تصمیمات و مدیریت شهری استفاده کرد.

?عضو شورای اسلامی شهر رفسنجان افزود: در صورتی که حضور پر رنگ بانوان را داشته باشیم و از دغدغه آن ها اطلاع پیدا کنیم شاهد فضاهایی هستیم که عدالت فضایی کاملاً در آن ها رعایت می شود و فضاهایی امن می شوند که برای عموم دسترسی امکان پذیر است لذا شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان بنا به همه این دلایل در تلاش است تا حضور بانوان پر رنگ تر باشد و از خواسته های آنان با اطلاع شود.

?وی با اشاره به اینکه برگزاری دومین جشنواره ملی ” از چشم دختران ببینیم ” هم دلیلی بر همین مدعا است ادامه داد: این جشنواره با همت شهرداری، شورای اسلامی شهر رفسنجان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر و دیگر نهادها برگزار شد.

?محمد مختاری هم در این آئین گفت: وقتی فرصت هایی در اختیار بانوان قرار می گیرد غنیمت شمرده و از آن فرصت ها استفاده می کنند که بسیار حائز اهمیت است.

?معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان ادامه داد: همه شرکت کنندگان در دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” برنده هستند زیرا حضور آن ها در این جشنواره مغتنم بوده و نشان دهنده این است که بانوان به امر هنر اهمیت قائل هستند.

?وی افزود: شهرداری رفسنجان طی ۲ سال و نیم گذشته با شکل گیری پنجمین شورای اسلامی شهر، به مباحث فرهنگی اهمیت خاصی داده است و در این راستا چندین فرهنگسرا در سطح شهر ایجاد کرده است که مورد استقبال عمومی قرار گرفته اند.

?مختاری بیان کرد: دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” می تواند شوری در جامعه ایجاد کند

?ساجده دهقانی هم در این آئین مطرح کرد: شهرداری رفسنجان در کنار اجرای پروژه های عمرانی به دغدغه های فرهنگی شهر هم اهمیت می دهد که در این راستا برای دومین سال جشنواره عکس را پر شورتر و پر نشاط تر از سال گذشته اجرا کرد.

?دبیر دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” ادامه داد: این جشنواره کار خود را از اوایل خرداد ماه امسال شروع کرد و با ارائه فراخوانی، بیش از یک هزار اثر از ۴۳ عکاس از سراسر کشور از جمله اصفهان، تهران، تبریز، شیراز، کرمان و … به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

?وی تصریح کرد: ۳ داور مطرح کشوری اهل رفسنجان ( عباس بلوچی، حسام الدین باقری و سید محسن سجادی ) این آثار را داوری کردند که ۹۷ اثر انتخاب و به نمایشگاه راه یافت.

?دهقانی بیان کرد: از این ۹۷ نفر ۸ نفر در دو بخش دوربینی و موبایلی به عنوان برتر برگزیده شدند.

?وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در گذر فرهنگی و گردشگری خیابان بنفشه به مدت ۳ روز میزبان علاقمندان است غنیمت شمردن فرصت ها به وسیله بانوان بسیار حائز اهمیت است

در حاشیه این آیین بیانیه دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم “توسط عباس بلوچی مدیر انجمن سینمای جوان رفسنجان و داور این جشنواره قرائت شد
.
↙️این بیانیه به این شرح است:

?عکاسی هنری است که بیش از هنر دیگری با واقعیت رابطه تنگاتنگی دارد، بدون شک حضور هنرمندان عکاس زن در عرصه های مختلف هنری به ثبت لحظات نشان دهنده تلاش و همت بی وقفه آن ها برای پیشرفت خود و آینده کشور است.

?جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” مثالی کوچک و نقطه شروعی برای رسیدن به آمال وآرزوهای دیرین بانوان است که با همت و تلاش هنرمندان و مسئولان در دومین حرکت خود به صورت ملی و سراسری برگزار شد
.امید است که این جشنواره استمرار یابد، برای ما تجربه بی نظیر از یک سفر جذاب در میان هزار فریم عکس را فراهم کرد و اکنون هدیه ما برای شما نمایش ۹۷ اثر از ۴۳ هنرمند عکاس در نمایشگاه است
.
?هیئت داوران با افتخار اعلام می دارد بر مبنای احترام به جایگاه هنر عکاسی و با حفظ و رعایت قوانین جشنواره تمام تصاویر رسیده با کدگذاری از سوی دبیرخانه یک بار بازبینی و سپس برمبنای اصول تکنیکی عکاسی، خلاقیت و سوژه یابی و توجه به موضوعات اصلی جشنواره انتخاب یا حذف شده است .

?مجموعه ۹۷ اثر منتخب نتیجه بررسی دقیق و تخصصی بوده و آثار برگزیده با دقت نظر و وسواس هنری، همفکری و با اتکای دانش و تخصص داوران انتخاب شده اند.

?در بخش کرونا و قرنطینگی نگاه ها خیلی سطحی و ساده انگارانه بود و عکاسان به لایه های پنهان و اتفاقات درونی موضوع نگاه نکرده بودند، خانواده و کانون خانواده بطن بسیاری از اتفاقات خوب و بد در این موضوع بود که انتظار می رفت با نگاهی عکاسانه رصد شود.

?در بخش های موبایلی چون موبایل خود ابزاری برای ثبت لحظات ماندگار پیرامون شده است توجه به این نکته حائز اهمیت است که در کادر بندی ها دقت بیشتری شود تا در زمان ثبت لحظه ناب تصویر خاص تری پدید آید.

?در پایان هیئت داوران دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” احترام قلبی خود را به تمام بانوانی تقدیم می کند که می کوشند با ابزار هنر مسیر رسیدن به آینده و جامعه ای پویا و شاد را برای مدیران، جوانان و تلاشگران ایران روشن و پر امید نماید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید