دیداروبحث وگفتگوی صمیمانه شهردار رفسنجان با مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۲۳۵

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری رفسنجان چهارشنبه ۱۶مردادماه مهندس عظیمی زاده شهردار رفسنجان با مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان پیرامون ساخت تماشاخانه تئاتردر رفسنجان بحث وگفتگو داشتند

? شهردار رفسنجان در نشست مشترک با مدیرکل و معاونین فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، ضمن تشکر از همراهی و همکاری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد رفسنجان، به برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی در رفسنجان اشاره کرد و گفت: رفسنجان باید میزبان دائمی جشنواره تئاتر باشد.

?وی با بیان اینکه از رویدادها و نگرش های جدید در حوزه فرهنگ و هنر رفسنجان حمایت می کنیم، تصریح کرد: افتخار میزبانی رفسنجان برای برگزاری جشنواره تئاتر بسیار ارزشمند بود و ما جای خالی این رویداد را احساس کردیم که با استقبال مناسبی از سوی شهروندان همراه شد.

?مهندس عظیمی زاده مباحث فرهنگی را زمینه ساز پیشرفت در همه حوزه ها دانست و افزود: هرگونه پیشرفتی در سایر حوزه ها از قبیل عمرانی، گردشگری و… به دلیل پیشرفت در حوزه فرهنگی است.

?شهردار رفسنجان ادامه داد: می توان مردم را با سرمایه های کوچک و برنامه های اثربخش به فرهنگ و هنر علاقمند و تعاملات اجتماعی را گسترش داد.

?وی با اشاره به اینکه رویکرد شهرداری ارائه خدمات خوب به مردم است، اظهار کرد: باید مردم را از خدمات خود در شهر راضی کنیم تا حس افتخار به رفسنجانی بودن را در آن ها زنده نگه داریم.

?وی با اشاره به اینکه باید زمینه پاسداری از اصالت شهر در مردم فراهم شود، گفت: ما باید زمینه ساز فعالیت های فاخر و نفیس در شهر باشیم.

?مهندس عظیمی زاده در ادامه با اشاره به وجود چهار پاتوق فرهنگی در شهر، از فعالیت شهرداری در حوزه کتابخوانی سخن به میان آورد و گفت: تلاش می کنیم با اقدامات مطلوب در این حوزه بتوانیم به عنوان پایتخت کتاب دست یابیم.

?شهردار رفسنجان در پایان خاطرنشان کرد: توافقات اولیه برای ساخت پلاتو در بوستان شهید مطهری انجام شده است و امیدواریم ظرف مدت شش ماه به بهره برداری برسد.

?همچنین در حاشیه این نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان عنوان کرد: در استان کرمان کل اعتبار امسال ۱۰ میلیارد تومان است که از این اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان حمایتی است و ۹۴ درصد از این اعتبار، صرف امور نظارتی می شود..

?وی تصریح کرد: آنچه دولت در حوزه فرهنگ و هنر صرف می کند وظیفه حمایتی، هدایتی و سیاست گذاری و نظارتی را دارد دولت نقش عمده خود را برای نظارت دارد از کل اعتبارات کشور امسال نیم درصد اعتبارات کشور در حوزه فرهنگ گذاشته شد.

?وی خاطرنشان کرد: از کل اعتبارات دولتی برای فرهنگ ۱۳ درصد به وزارت ارشاد تعلق گرفت و در استان کرمان کل اعتبار امسال ۱۰ میلیارد تومان است و از این اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان حمایتی است.

?علیزاده ادامه داد: ۹۴ درصد از این اعتبار، اعتبار نظارت و سیاست گذاری است که وظیفه دولت است پس بخش اعظم منابع دولت در بخش نظارتی خود می شود ؛ ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار سالانه در رفسنجان برای فرهنگ است که ۱۰ درصد آن برای حمایتی صرف می شود، یعنی ۱۹۰ میلیون تومان اعتبار نظارتی و۱۰ میلیون تومان حمایتی و فعالیتی است.

?وی گفت :اینجا است که اهمیت سایر نهاد ها مخصوصا شهرداری ها مشخص وملموس است در جاهایی مثل رفسنجان شاهد اتفاقات ورویدادهای بزرگی از سال گذشته هستیم ودر کنار چنین رویدادهاقطعا شورای شهری فهیم وهمراه قرار دارد که کمک‌میکنند تا چنین رویدادهایی رقم بخورد

?محمدرضا علیزاده بیان کرد: مجموعه های فرهنگی در سطح شهر کم نیستند اما جزیره ای عمل می کنند، هنرمندان ما از خیلی از این مجموعه ها نمی توانند استفاده کنند که نیازمند نگاه ویژه است

? علیزاده افزود: تغییر رویکرد دولت برون سپاری فعالیت ها وواگذاری انها به مردم است ده سال قبل اینها توسط دولت انجام می شد، هرچه ظرفیت ها را با ظرفیت هنرمندان افزایش دهیم بهتر است بحث اقتصاد و کسب و کار هنر باید به صورت ویژه به آن پرداخته شود باید کمک کرد تا هنرمندان روی پای خود بایستند.

?وی افزود:وجود فرهنگسرای رسانه نشانه اهمیت شما به اصحاب رسانه ومطبوعات است وهمچنین در پایتخت کتاب هم اتفاق بزرگی است برای شهرستان که پیشرو شدین

?وی با اشاره به اینکه جشنواره کودک و نوجوان که هرساله در اصفهان است امسال با رای زنی این جشنواره در رفسنجان برگزار خواهد شد گفت: مس اگر هزینه می کند جزو تعهدات اجتماعی این نهاد است؛ از طرفی بنگاه های اقتصادی نگاه و دیگاه به فرهنگ و هنر باید داشته باشند برای مردم و جامعه باید هزینه کنند ، منابع دولت محدود است در همه حوزه ها.

?علیزاده گفت :ما در چندشهر ستان قدم برداشتیم ودرمسیر فرهنگی اما انچنان قدمی که رفسنجان برداشنه انها نتوانستند کارکنند

?وی در پایان بااشاره به تفاهم نامه برای ساخت تماشاخانه در رفسنجان عنوان کرد:ان شالله ما در کنار شهرداری رفسنجان بتوانیم همراهی کنیم در کارهای که شما پیش می برید وقدم های بزرگتری بردارید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید