۸مهرماه روز جهانی ناشنوایان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۳۴۷

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان ؛ دقایقی قبل به مناسبت روز جهانی ناشنوایان ؛ جمعی از ناشنوایان رفسنجانی با اقای اصغر کریمی جانشین شهردار دیدار وگفتگو کردند.

↙️در این دیدار بسیار دوستانه و صمیمی جانشین شهردار بارویی بسیار خوش با ناشنوایان برخورد نمودند وناشنوایان هرکدام به نمایندگی از دیگر ناشنوایان درخواست های خودرا مطرح کردند و همچنین طرحهای کاربردی خوبی را پیشنهاد دادند و جانشین شهردار قول حمایتهای بیشتری در آینده را دادند.

↙️در خواست مطرح شده این دیدار به شرح ذیل است

۱- برای بهبود ارائه خدمت به افراد ناشنوا در حمل‌ونقل عمومی، لازم است نمادی طراحی شود که نشانگر ناشنوا بودن این افراد باشد تا ارائه خدمات بهتر و برخورد مناسب‌تر انجام گیرد.

۲-باید بستر حضور بیشتر افراد دارای معلولیت در جامعه را فراهم کنیم و درخصوص نحوۀ برخورد با آن‌ها هم فرهنگ‌سازی شودمخصوصا از افراد ناشنوای توانمند در برنامه های فرهنگی؛ اجتماعی و مذهبی استفاده شود.

?دراین ادامه این دیدار جانشین شهردار ضمن تبریک ۸مهرماه روزجهانی ناشنوایان وبا اشاره به اینکه حقوق شهروندی، یکی از عام‌ترین حقوق هر انسان است و وظیفۀ حاکمیت و مدیران شهری، رعایت این حقوق است، افزود: اقداماتی شهرداری برای خدمات رسانی بهتر به افراد دارای معلولیت و ناشنوایان انجام داده ، بر حسب وظیفه بوده است وتداوم خواهد داشت ؛ چراکه همۀ کسانی که در شهر زندگی می‌کنند، در استفاده از خدمات ، حقوق برابر دارند.

?اقای کریمی با بیان اینکه اگر شهرداری‌ها به وظیفۀ خود در قبال افراد دارای معلولیت عمل کنند، بخش زیادی از مشکلات و نیازهای آن‌ها مرتفع خواهد شد، افزود: کارهایی در سطح شهر انجام شده و انشاءالله توسعه خواهد یافت.

?اصغرکریمی جانشین شهردار ادامه داد: عزیزان معلول بدانند که دغدغه مهندس عظیمی زاده شهرداررفسنجان ومجموعه شهرداری این است که تمام تلاش‌مان را درجهت رفع مشکلات آن‌ها انجام دهیم.

?وی با اشاره به زحمات مهندس عظیمی زاده شهردار رفسنجان در شهر خاطرنشان کرد: اقدامات زیادی برای مناسب‌سازی شهر جهت حضور افراد دارای معلولیت انجام شده است.

?کریمی در خصوص ساخت پارک ویژه ناشنوایان گفت: انشاءالله موضوع دردستورکارکمیته فنی و عمرانی قرارخواهدگرفت و تصمیمات لازم اتخاذخواهدگردید.

?در پایان اقای کریمی با اهدا هدایایی از طرف مهندس عظیمی زاده شهردار رفسنجان به مناسبت روز ناشنوایان از آنان تقدیر وتشکر کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید