برنامه های حوزه فرهنگی واجتماعی شهرداری رفسنجان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۴۶۱

?محسن حاج غلامرضایی رئیس اداره فرهنگی واجتماعی شهرداری رفسنجان ، در تشریح فعالیت های حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری، به لزوم توجه به فرهنگ شهروندی به عنوان بخش اصلی هویت شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به گسترش فعالیت های عمرانی در شهر، ترویج فرهنگ شهروندی از قبیل اصلاح الگوهای رفتاری ترافیکی، حفظ سرمایه های شهری و اموال عمومی و نحوه استفاده صحیح و منطقی از امکانات رفاهی شهر و … ضرورت دارد

?رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری رفسنجان تحقق این امر را مستلزم مشارکت سازمان های مردم نهاد در بخش امور خیریه، حفاظت از محیط زیست، کاهش آسیب های اجتماعی و … دانست و افزود: اداره فرهنگی اجتماعی و ورزشی در گام اول برای تقویت ارتباطات و اطلاع رسانی شهری اقدام به ایجاد کانال های ارتباطی و پاسخگویی مختلف در فضای مجازی نموده است که به زودی از آن رونمایی خواهد شد.

?وی ادامه داد: حضور در محافل دوستانه و جلسات غیررسمی با گروه های شهروندی، تلاش در راستای هماهنگی و همسویی بین منافع شهروندان و شهر، جلب مشارکت مردم به شکل مستمر و مؤثر در امور شهری از جمله فعالیت های ارتباطی این مجموعه می باشد.

?رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری رفسنجان با بیان اینکه اقدامات لازم به منظور توسعه فرهنگ مشارکت اجتماعی و توسعه پایدار شهری انجام گرفته است، گفت: به همین منظور ایجاد پاتوق های فرهنگی مانند خانه خیام، فرهنگسراهای ترنج، کودکان آینده؛جوان ، رسانه و … به همت اداره فرهنگی اجتماعی و ورزشی راه اندازی یا درحال راه اندازی است.

?حاج غلامرضایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فضایی آرام برای ایده پردازی و جذب آراء و نظرات جمعی ایجاد و گردهمایی های تخصصی با حضور اقشار و نهادهای مختلف شهری در طول ایام هفته با هدف ارائه مباحث تخصصی در زمینه پویایی شهر در پاتوق فرهنگی خانه خیام برگزار می شود که مورد استقبال شهروندان محترم قرار گرفته است.

?وی تصریح کرد: خوشبختانه در رویکرد جدید شهرداری به منظور جذب دیدگاه مثبت شهروندان نسبت به فعالیت های مدیریت شهری اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در گذر فرهنگی و گردشگری حصار، بوستان خبرنگار و … انجام گرفته است که ماحصل زحمات بی وقفه همکاران محترم در شهرداری است.

?رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری رفسنجان در ادامه به برگزاری مسابقات دارت خیابانی برای اولین بار در استان و در محور گردشگری و فرهنگی گذر حصار اشاره کرد و افزود: به منظور ارتقاء ورزش همگانی وغنی سازی اوقات فراغت شهروندان واجرای برنامه های مربوطه در دستور کار این حوزه قرار گرفته که برپایی همایش ورزش عصرگاهی در بوستان های بانوان و خبرنگار از جمله آن است.

?حاج غلامرضایی یادآور شد: امیدواریم با مشارکت و همراهی شهروندان در آینده شاهد برگزاری برنامه های فرهنگی اجتماعی و ورزشی با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی در شهروندان باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید