پاسخی به اهانت‌ها و مسائل کذب ندادیم

  • منشتر شده در: ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۳۹

💥رئیس کمیسیون انرژی، صنعت، معدن و کشاورزی شورای عالی استان ها در استانداری کرمان گفت: تمام تلاش‌مان این بود که فارغ از بحث‌های سیاسی و یا اینکه اخلاق زیر پا گذاشته شود، کار کنیم و خیلی از حرف‌ها را زدند تا شورا را به حاشیه ببرند و ما را از کار اصلی‌مان دور کنند، اما پاسخی به اهانت‌ها و مطالب کذب ندادیم.

📌به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان حجت الاسلام والمسلمین علی هاشمیان در آئین رونمایی کتابچه “رویای من شهر من” با اشاره به اینکه در شورای پنجم، سلیقه های مختلف کنار هم آمده بودندو در طول چهار سال بدون درگیری حزبی و سیاسی، فقط دغدغه خدمتگذاری به شهروندان را داشتیم، بیان کرد: بدون هیچ اختلافی به مردم خدمت کردیم. اختلاف سلیقه بود،اما اختلاف سیاسی و حزبی نبود.بحث می کردیم و در نهایت به جمع بندی می رسیدیم.

💢وی به کاندیداهای شورای شهر رفسنجان توصیه کرد که اخلاق‌مدار باشند و نسبت به شهر و حفظ امکانات آن مسئولیت‌پذیر باشند، افزود: توصیه ای به کاندیداهای شورای شهر دارم، برای تک تک این دیوارها، رنگ آمیزی‌ ها و دیواره نگارها و کارهایی که برای شهر انجام شده، مجموعه شهرداری و شورا نظارت داشتند و زحمت کشیده شده است و با شوق و ذوق اجرا شده اند؛ اما بی رحمانه به این دیوارها و فضاهای عمومی شهر خدشه وارد می کنند حتی دیده شده بعضی‌ها روی دیواره نگارها و نقاشی‌ها، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و… پوستر چسباندندکه برای شهرداری هزینه سنگینی در بر خواهد داشت.

💢هاشمیان با اشاره به اینکه ادعای برخی کاندیداها این است که به شهر رسیدگی می کنیم گفت: بالاخره ادعا می کنید که می خواهید شهر را اداره کنید، اول از خودتان شروع کنید. شهرداری فضاهایی را مشخص کرده و فضای مجازی بهترین ابزار تبلیغاتی است. این دور از اخلاق و پاکیزگی است که شهر و فضای بصری مردم را آلوده کنیم. بعضی از کاندیداها بی پروا بدین شکل تبلیغ می کنندمی توان تبلیغات سالم و تمیز را هم انجام داد؛ اما عده ای اصلا رعایت نکرده اند و مردم هنگامی که پای صندوق رأی می روند، به این نکات توجه کنند.

💢رئیس شورای شهر رفسنجان تصریح کرد: کلام خیلی مهم است، عده ای از کاندیداها که صحبت می کنند، کلامشان اختلاف برانگیز است، شورا جایی نیست که بخواهند بدین‌گونه بتازند. شورا جایی است که باید با همدلی، هم‌رأیی و هم‌فکری کار کرد.

💢وی افزود: شورای پنجم اصلا کاری به مسائل دوره قبلی نداشت، حتی عده ای می خواستند ما را وارد مسائلی کنند، ما نه ضابط قانون هستیم و نه قانون وظیفه ای برای ما دیده است، این مسائل مربوط به بازرسی و دادگاه می شود. وظیفه ما پاسداری از امانت مردم بود که بعد از رفتن ما نگویند که بهتر رفتند

💢رئیس کمیسیون انرژی، صنعت، معدن و کشاورزی شورای عالی استان ها در استانداری کرمان با اشاره به اینکه بهتر است که کاندیداها به عملکرد و برنامه هایشان بپردازند، افزود: حرفهای بعضی از کاندیداها را که رصد می کنیم اصلا حیطه وظایف و اختیارات شورا را نمی دانند و حرفهای بزرگ می زنند که در شأن و اختیارات ریاست‌جمهوری است و شورا نمی تواند ورود کند، ایده های بزرگ خیلی خوب است که به شورا بیاید، اما عده ای به مسائلی می پردازند و وعده هایی می دهند، که یا کم مطالعه کرده اند و یا مردم را به نوعی فریب می دهند، باید حقیقت را گفت و برنامه هایشان را ارائه دهند و از توانایی‌‌های خودشان حرف بزنند.

💢وی خاطر نشان کرد: شورا عرصه تاخت و تاز مسائل سیاسی نیست، این حرکتی که شکل گرفت، شورا و شهردار، مجموعه شهرداری، مردم و همه با هم توانستیم شهر را به نقطه مطلوبی برسانیم که هنوز شهر به آن نقطه ایده آل نرسیده است، شهر رفسنجان هنوز کار دارد که به یک شهر مطلوب و ایده آل برسد.

💢هاشمیان با بیان اینکه شورای پنجم شورای همدلی بود، عنوان کرد: امانت را با رضایت به شورای بعدی واگذار می کنیم و امید است که افرادی که وارد عرصه می شوند، بهتر از ما کار کنند، و نخواهند عین شورای پنجم کار کنند، بهتر از ما کار کنند و در چهار سال آینده، فراتر از آن چیزی که ما ارائه دادیم، کار کنند.

💢وی بیان کرد: اگر کوچکترین ناراحتی از طرف ما به ولی نعمتان خود( مردم)وارد شده است به بزرگواری خود ببخشند. امیدواریم در جایگاه دیگری جبران محبت‌های مردم را بکنیم.

💢هاشمیان شرکت و حضور در انتخابات را بسیار مهم و ضروری دانست و گفت: مردم اگر در انتخابات شرکت نکنند، روند توسعه شهر لطمه می خورد و دچار خسارت‌های جبران ناپذیری می شود.