راهپیمایی ۱۳ آبان ماه

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۷۶

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان دوشنبه ۱۳ آبان ماه راهپیمایی با شکوه یوم الله ۱۳ ابان روزملی مبارزه با استکبار جهانی در مقابل لانه جاسوسی و روزدانش آموز با حضور رئیس واعضای شورای اسلامی شهررفسنجان وجمعی از دانش آموزان ومسئولین ،دانشجویان و اقشار مختلف مردم درضمن راهپیمایان مسیر میدان شهدا به سمت میدان ابراهیم با سردادن شعار هیهات من الذله و مرگ بر آمریکا را حرکت کردند. راهپیمایی با حضور مسئولین شهرستان و مردم همچون سالهای گذشته پررنگ بود.

اقشار مختلف مردم از دانش آموز و دانشجو، کارمند و کارگر، پیر و جوان و … در روز مبارزه با استکبار جهانی به میدان آمدند تا اعلام کنند که آمریکا در همیشه تاریخ غیر قابل اعتماد بوده و مذاکره با آن نه تنها مشکلی از کشور نمی گشاید بلکه همواره سنگ اندازی و جنایت علیه کشورمان بوده است. اجتماع راهپیمایان در میدان ابراهیم و قرائت قطعنامه پایان بخش مراسم امروز بود.

شایان‌ذکر است، در حاشیه راهپیمایی حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌ پور امام جمعه رفسنجان اظهار داشت: ما مرد هیهات من‌الذله هستیم و اهل ذلت و زیر بار زوررفتن نیستیم و به همه جهانیان اثبات کردیم که جنگ‌طلب نیستیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های عمق راهبردی ایران تصریح کرد: ما سرزمین گسترده و سرشار از امکانات داریم، جمعیت و نیروی انسانی بانشاط و خلاقی در کشورمان داریم و اداراک صحیح از محیط امنیتی جهان که در کشورمان احساس امنیت وجود دارد، به‌کارگیری قدرت سخت و نرم و ترکیبی هوشمندانه در کشور داریم تقویت قوه بازدارندگی دفاعی در سطح راهبردی و تاکیتیکی در کشور داشته و توانایی به نمایش‌گذاشتن این قدرت را داریم.

وی ادامه داد: پویایی و انعطاف‌پذیری بر اساس مقتضیات و شرایطی که در کشور حاکم است وجود دارد و توان نقش‌آفرینی در کنترل بحران‌ها در مراحل گوناگون در کشور وجود داشته و دارد و توان کار دیپلماتیک قوی در سطح کشورهای همسایه و خاومیانه و … را دارا هستیم.

امام جمعه رفسنجان گفت: توانایی برهم‌زدن معادلات دشمن در منطقه و جهان در کشور ما وجود دارد و وجهه تمدنی و فرهنگی که در کشور ما یک واقعیت است به ملت‌های دنیا صادر و به آن‌ها تفهیم کرده‌ایم و آن‌ها بر این باورند که ما یک ملت باتمدن و بافرهنگ قدیم هستیم.

وی خاطرنشان کرد: قلمرو گسترده در دیگر کشورها هم از حیث زبان و آداب و رسوم و فعال‌بودن در مجامع بین‌المللی که صحنه‌های بین‌المللی را خالی نکرده‌ایم دیگر ویژگی‌های ایران است.

وی تصریح کرد: از ویژگی های اختصاصی کشور ایمان عمیق مردم و پایداری آن‌هاست که بر این باورند اگر در راه خدا استقامت و پایداری به خرج دهند پیروزی‌های غیبی نصیب‌شان خواهد شد.

رمضانی پور خاطرنشان کرد: پیوند عاطفی و ایمانی ملت‌های دنیا به انقلاب اسلامی، گشودن راه سوم که راه اول غربی واه دوم شرقی بود که راه سوم جمهوری اسلامی، است پرتوان به سوی جلو و آینده روشن پیش می‌رود و برقراری نظام بی‌بدیل و مردم‌سالاری دینی محقق شده است.

وی اظهار کرد: برخورداری از موهبت پیروی از فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص)بهره‌مندی، از وجود دو رهبر صالح و مصلح الهی هوشمند و توانمند در طی این چهل سال گذشته یعنی امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای و برخورداری از مردمی مقاوم و نسل جوان مومن و انقلابی دیگر ویژگی های جمهوری اسلامی ایران است.

رمضانی پور تأکید کرد: ما بدون چشم‌داشت از مظلومان جهان در سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، یمن و دیگر ممالک اسلامی صرفا حمایت کرده‌ایم و خواهیم کرد.شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید