طنین زنگ انقلاب

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۰۵

✍️ به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان ،هم‌زمان با سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، زنگ انقلاب در دبیرستان پسرانه شهید انصاری، اولین شهید انقلاب اسلامی در رفسنجان، به صدا در آمد.

این مراسم، با حضور محمد مختاری شهردار رفسنجان وجمعی از مسئولین شهرستان رفسنجان به صورت نمادین ، به صورت هم‌زمان با کل کشور برگزار گردید.

🔰 در ابتدای مراسم، دکتر تقوی رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان رفسنجان ضمن گرامیداشت آغاز دهه فجر و هم‌چنین بزرگ‌داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر راه انقلاب و امام شهدا بیان کرد: مهم‌ترین وظیفه مسئولان، به خصوص مسئولان آموزش و پرورش این است که راوی خوبی برای انتقال ارزش‌ها و آرمان‌های حقیقی و ناب انقلاب اسلامی برای نسل جوان و نوجوان باشیم.

🔴 وی افزود: متاسفانه امسال به دلیل وجود شرایط خاص حاصل از شیوع ویروس کرونا، مجبور شدیم این مراسم را بدون حضور دانش‌آموزان برگزار کنیم.

🔰 سپس عسکری، امام جمعه شهرستان با نکوداشت نام و یاد بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای والامقام گفت: انقلاب، میراث بزرگ و گران‌بهای امام خمینی (ره) است و بر عهده‌ی ماست که از این میراث به نحو احسن مراقبت کنیم تا پرچم را به صاحب اصلی آن تقدیم نماییم.

🔴 وی ادامه داد: همه ما باید احساس وظیفه و مسئولیت کنیم که هر جا احساس کردیم این انقلاب نیاز به یاری ما دارد، پای کار باشیم و در خدمت به انقلاب و مردم دریغ نکنیم.

🔰 مجید فصیحی هرندی نیز بیان کرد: با قدوم مبارک امام خمینی(ره) تاریخ جدید در منطقه و جهان اسلام آغاز شد، امام با هدایت مدبرانه و مبتنی بر اصول پایدار، انقلاب را هدایت کردند و بسیاری از بزرگان ایشان را همراهی کردند.

🔴وی افزود: رفسنجان شخصیت‌های بزرگی در دوران انقلاب در خود جای داده از جمله رهبر فرزانه انقلاب که پس از امام پرچم را به درستی بدست گرفتند و آیت الله هاشمی رفسنجانی که از علمای بزرگ انقلاب و افتخاری برای شهرستان رفسنجان هستند.

🔴 هرندی خاطر نشان کرد: آیت الله هاشمیان و حجت الاسلام شیخ عباس پور محمدی از پایگاههای موثر انقلاب بودند و در این مسیر گام برمی‌داشتند.

🔴 وی تصریح کرد: دستاوردهای انقلاب در این ایام باید به نسل جوان گفته شود اینکه ما به استقلال، آزادی و جهوری اسلامی رسیدیم اما کفایت نمی کند باید همچنان تلاش کنیم در کنار توسعه زیر ساخت‌ها به توسعه فرهنگ توجه کنیم که بار آن بر دوش آموزش و پرورش است.
هرندی یادآور شد: دشمنان قوی در ابعاد مختلف داریم و سرمایه گذاری کردند، تلاش ما این باشد که موفقیت های خودمان را بیشتر کنیم.

🔴 فرماندار رفسنجان گفت: برخی در درون و خارج می خواهند بگویند ما ناکام شدیم اگر این بود آمریکا برای کاهش توقف این حرکت اینهمه هزینه نمیکرد، افتخار امروز مرهون خون کسانی هستند که هم سن دانش آموزان امروز بودند و سختی ها را به جان خریدند و جان خود را تقدیم نظام کردند.

🔸اجرای سرود دانش آموزان و اهتزاز پرچم ایران از مهمترین برنامه های نخستین روز از دهه فجر چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهررفسنجان بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید