خودکفایی شهرداری رفسنجان در تولید انواع نشاء گل درنهالستان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۰۵

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهررفسنجان مهندس مختاری سرپرست سازمان سیما منظر وفضای سبز شهری شهرداری رفسنجان ضمن اعلام خبر فوق افزود: نهالستان شهرداری توسط تلاشگران حوزه فضای سبز توانسته است با تولید و رشددهی بوته نشاء گل در نهالستان این نشا‌ها را به منظور زیباسازی فضا‌های سبز شهری و کاشت بهاره، آماده نماید.

?مهندس مختاری افزود:با تولید نشا‌های گل‌های یک ساله و دائمی در نهالستان، به میزان قابل توجهی هزینه‌های فضای سبز را کاهش داده است .

?وی افزود: اغلب گل و گیاهی که در سطح شهر کاشته می‌شود، محصول خزانه‌های گیاهی شهرداری است و می توان گفت در این حوزه شهرداری رفسنجان به خودکفایی رسیده است .

?وی در ادامه افزود:تولیدات نهالستان شهرداری شامل گل های جعفری ؛ نازیخی؛ حسن یوسف؛فرانکی نیا؛ انواع شمعدانی ؛اطلسی خارجی ؛ کالانکوئه؛ شاه پسند ؛گل کاغڐی و درختچه هایی چون زرشک زینتی؛ رزماری ؛ رز؛ ساناز؛ شیشه شور اکالیپتوس وکاج میباشد.

?مهندس مختاری در پایان گفت: تولیدات همزمان با کاشت فصلی گل و گیاه در زمان مخصوص به خود تولید ودر معابر و مسیر‌های اصلی و فرعی و درپارک‌ها وبوستان های سطح شهر کاشت می شوند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید