.

  • منشتر شده در: ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازدید: ۷
  • لینک کوتاه

شهردار جدید رفسنجان گفت: با برنانه ریزی های منسجم بودجه شهرداری این شهر را از ۲۰۰ میلیارد تومان تا چهار سال آینده به ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهیم داد.

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان مهندس مجید کهنوجی در آئین معارفه خود در تالار خیام دانشگاه ولیعصر رفسنجان ابتدا اشاره ای کوتاه به عملکرد خود درمنطقه ویژه اقتصادی نمود واظهار کرد: در منطقه ویژه اقتصادی که در سال ۹۰ مجوز راه اندازی آن را دریافت کردیم با ایجاد زیرساخت ها تا کنون توانستیم طی ۷ سال اخیر ۱۰۰ سرمایه گذار جذب کنیم.

وی با بیان اینکه تا کنون ۳۰ سرمایه گذاری با اشتغالزایی یکهزار نفر در این منطقه به بهره برداری رسید ه است افزود: قرار است ا یک سال آینده ۲۰ کارخانه در این منطقه راه اندازی و برای ۵۰۰ نفر هم اشتغال ایجاد شود.

کهنوجی سکاندار شهرداری رفسنجان ایجاد آرامش را برای مردم در اولویت کاری خود خواند و ادامه داد: محله محوری مبتنی بر هویت اسلامی ،ایرانی در برنامه و دستور کار داریم تا در هر محله سرانه ها ازجمله مسجد، پارک ، اماکن ورزشی و آموزشی، مراکز خرید و غیره وجود داشته باشد و هر فردی نخواهد برای تامین مایحتاج خود از وسیله نقلیه استفاده کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شورای اسلامی دوره چهارم و دوره پنجم به ترتیب بر ایجاد زیرساخت ها و زیباسازی تاکید و فعالیت داشتند ما با ادغام دو امر هم ایجاد زیرساخت ها هم زیباسازی و مبلمان شهری را در دستور کار خواهیم داشت و با مدیریت منابع مالی درامد پایداری ایجاد خواهیم کرد.

مهندس کهنوجی گفت: پروژه ای اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومانی را کلیدخواهیم زد که باعث اشتغال زایی ۲۰۰ نفر خواهد شد و با ایجاد این طرح اقتصادی درآمد پایدار سالانه ۱۰۰ میلیارد تومانی حاصل می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر درآمد شهرداری ۴۰۰ میلیارد تومان است اما با حوزه تفکیک وتغییر کاربری ، که نیمی از آن صرف هزینه های جاری و حقوق کارکنان شهرداری میشود و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد دارد.

مهندس کهنوجی به مردم قول داد که درآمد شهرداری را از ۲۰۰ میلیارد تومان به یکهزار میلیارد تومان با ایجاد بنگاه‌ های اقتصادی و کمک از ظرفیت مس تا پایان دوره ششم شورای اسلامی شهر خواهد رساند.

شهرداررفسنجان به برخی از برنامه های آینده کاری خود پرداخت و توضیح داد: زیباسازی ورودی های کرمان ، یزد ، سرچشمه و حاشیه بلوارهای خلیج فارس، ولایت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: همچنین اجرای لاین دوم خیابان های جمهوری و پرستار، رودخانه های شور، گیودری و صادق آباد در دستور کار است ضمن اینکه ایجاد بستری برای دوچرخه سواری بانوان و رسیدگی به شهرک ها و نیز اجرای قسمتی از کمربند شرقی وغربی ،جهت کاهش ترددها وسایل نقلیه سنگین که در سطح شهر تردد دارند از اولویت های شهرداری خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید