یام تبریک مهندس عظیمی زاده شهردار رفسنجان به مهندس انارکی به مناسبت روز مجلس

حضور شهرداری رفسنجان در نمایشگاه بازآفرینی شهری کشور در تهران

  • منشتر شده در: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  • توسط: سعید سلطانی
  • تعداد بازید: ۴۳۹

حضور شهرداری رفسنجان در نمایشگاه بازآفرینی شهری کشور در تهران

شهردار رفسنجان با بیان اینکه نخستین نمایشگاه بازآفرینی شهری کشور در تهران برگزار می شود، گفت: شهرداری رفسنجان به عنوان یکی از شهرهای موثر در طرحهای بازآفرینی شهری در استان کرمان در این نمایشگاه حضوری فعال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان، مهندس محمدرضا عظیمی زاده اظهار داشت:

در این نمایشگاه کلیه اقدامات مشترکی که شهرداریها و ادارات راه و شهرسازی در زمینه بازآفرینی، بازسازی و نوسازی محلات هدف از جمله بافتهای مسکونی و سکونتگاههای غیررسمی صورت گرفته و خواهد گرفت به نمایش گذاشته شده و مورد بازدید شهرداریهای سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: از اهداف کلی نمایشگاه هم افزایی بیشتر بین شهرداریهای سراسر کشور و تبادل تجربیات موفق، الگوبرداری، برگزاری سمینار و کارگاه علمی و آموزشی توسط متخصصین و اساتید دانشگاه می باشد.

شهردار رفسنجان جذب سرمایه گذار در زمینه طرحهای بازآفرینی شهری را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه برشمرد و گفت: در نخستین نمایشگاه بازآفرینی شهری قرار است فناوریهای نوین در حوزه بازآفرینی شهری کشور به نمایش گذاشته شود.

عظیمی زاده با اشاره به برگزاری سه پانل تخصصی در نمایشگاه، خاطرنشان کرد: احتمال حضور سرمایه گذار خارجی در این نمایشگاه نیز وجود دارد و شرکتهای خصوصی داخلی که در حوزه صنعت ساخت و ساز فعال هستند و همچنین استارت آپهای حوزه شهری و شرکتهای دانش بنیان برای نمایش دستاوردهای خود در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

شهردار رفسنجان در ادامه به برخی اقدامات مشترک اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری رفسنجان در خصوص طرحهای بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: تهیه قیر و انتخاب پیمانکار برای آسفالت معابر سکونتگاهای غیررسمی، ایجاد بازارچه خوداشتغالی، ساخت پاسگاه انتظامی، احداث فرهنگسرا، احداث پارک محله ای و اصلاح هندسی و چراغ دار کردن تقاطع ها از جمله اقدامات مشترک شهرداری رفسنجان در محله های هدف سکونتگاههای غیررسمی بوده است.

عظیمی زاده ادامه داد: در بافت ناحیه تاریخی نیز شهرداری برای تهییج و تحریک مردم به سمت سرمایه گذاری، مرمت و بازآفرینی پیاده روی کنار دیوار حصار، نورپردازی دیوار حصار قدیمی شهر و جهت بازآفرینی بادگیر معین ساخت پردیس بادگیر معین را در دستور کار خود قرار داده که در حال انجام است.

شهردار رفسنجان تصریح کرد: بالغ بر ۱۳ پروژه بازآفرینی شهری درمحلات هدف رفسنجان انجام گرفته و یا در حال انجام است که این شهر در این حوزه یکی از شهرهای پیشتاز دراستان کرمان به شمار می رود.

عظیمی زاده در پایان اظهار داشت: نخستین نمایشگاه بازآفرینی شهری کشور روزهای ۲۳ تا ۲۵ دی ماه در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید