برای تجربه دوران کودکی شادهرگز دیر نیست

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۲۲۶

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان آئین افتتاح فرهنگسرای کودک و آینده شهرداری سه شنبه ۱۶ مهرماه همزمان با روز جهانی کودک و چهارمین روزجشنواره هفته ملی کودک با حضور اعضای شورای اسلامی شهر؛جمعی از معاونین و مدیران شهری شهرداری ومسئولین شهرستان وحضور پرشور دانش آموزان مدارس مختلف ؛ همراه با رونمایی از کتاب حوزه کودک در رفسنجان در بوستان جوان برگزار شد .

?در حاشیه آیین افتتاح دکتر حسین تقوی رشیدی زاده مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان ضمن تقدیر و تشکر از اندیشه ها و افکاری که در شورای اسلامی شهر و شهرداری رفسنجان جهت فرهنگسازی ابعاد مختلفِ تبدیل شهرنشینان به شهروندان بیان ومصوب می شود و در حال انجام است عنوان کرد: در جغرافیای سیاسی دنیا زمانی کشورها به بلوک شرق، غرب و جهان سوم تقسیم شده اند در حالی که امروزه به این موضوعات پرداخته نمی شود بلکه می گویند کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه.

?دکتر تقوی تصریح کرد: قطعا کشورهای در حال توسعه نیزاز میل به اهداف توسعه یافتگی بیشتر هستند و نقطه شروع و پایان ندارد ایران نیز به عنوان کشوری در حال توسعه یافتگی است.

?وی ادامه داد: توسعه یافتگی بحث های مختلفی همچون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و … است به عبارتی معتقدیم توسعه باید هم موزون و در همه ابعاد باشد و هم پایدار باشد و موقتی نباشد لذا برای اینکه پایدار باشد قطعاً باید فرهنگسازی صورت گیرد و افراد باید مسئولیت هایی را داشته باشند و صرفاً به این نباشد که فقط به زندگی فردی بپردازیم بلکه احساس مسئولیت را در فرزندان تقویت کنیم تا در آنها نهادینه شود باید در این مسیر حرکت کنیم تا فرزندان مهارت هایی برای زندگی بهتر در آینده ببینند.

?تقوی رشیدی زاده با اشاره به سخنی از حضرت علی (ع) اشاره کرد وگفت: ایشان فرمودند ” فرزندان را برای آینده تربیت کنیم ” لذا اگر امروزه چیزی به عنوان شکاف نسل ها می شنویم دلیل آن این است که ما پدران به اندازه فرزندان ممکن است در ابعاد مختلف، آموزش هایی را ندیده باشیم و هرچه جلوتر می رویم اگر این ها را نبینیم این شکاف بیشتر و مشکل ساز می شود لذا تدابیر و اندیشه های عالی شورای اسلامی شهر و شهرداری رفسنجان که در زمینه فرهنگ سازی انجام می دهند تا فرزندان مهارت های لازم را فراگیرند قابل ستایش است.

?وی افزود: وقتی قرار است بچه ها را برای زندگی آینده تربیت کنیم باید این مهارت ها را ببینند آموزش و پرورش درسند تحول بنیادین هم نکته ای به این مضمون دارد که: آموزش منجر به تربیت شود و فرزندان و دانش آموزان بتوانند برای زندگی بهتر در آینده توانایی های لازم را کسب کنند.

?مدیریت آموزش و پرورش رفسنجان خاطرنشان کرد: این میسّر نمی شود مگر با فرهنگسازی؛ اینکه فرزندان در کودکی یاد بگیرند که چگونه باید زندگی کنند، چگونه هزینه کنند و درآمد داشته باشند، چگونه با دیگران ارتباط داشته باشند .


در ادامه این آیین از کتاب زیره ریزه به نویسندگی زهرا قدیری نویسنده رفسنجانی رونمایی شد


? زهرا قدیری نویسنده کتاب داستان تصویری زیره ریزه هم در این آیین گفت: داستان تصویری، گونه ای داستان نویسی است که اگرمتن را از تصویر و تصویر را از متن بردارید داستان ناقص می شود و مفهومی برای بچه ها نخواهد داشت.

?وی با اشاره به اینکه در ایران چند سالی ااست که به داستان تصویری اهمیت داده می شود؛ بیان کرد: خصوصیت دیگر این داستان نویسیِ تصویری، این است که کودک می تواند لذت ببرد هم برای کودک جذاب هم برای بزرگسال جذاب است.

?قدیری افزود: در مقاله ای به اهمیت داستان تصویری پرداخته شده است و در آن ذکر شده که داستان هایی که در کودکی برای فرزند خوانده می شود ارتباطی با شغل آینده وی دارد و این بر روی کودک تاثیر موثری دارد.

?قدیری در پایان ادامه داد: امید که نویسنده های خوب در رفسنجان کتاب داستان تصویری برای کودکان خلق کنند این داستان هایی که در رفسنجان خلق می شود جزء اولین شهرستان استان هستیم که کتاب داستان تصویری نوشته می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید