ورود چهار دستگاه موتور سیکلت پیشرو به ناوگان آتش نشانی

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۱۳

📌به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان مهندس علی رمضانی نژاد درتشریح دلایل استفاده از موتورسیکلت در سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری رفسنجان عنوان کرد: شهر رفسنجان علاوه بر دارا بودن مکان هایی با بافتی ناهمگون و معابر و کوچه‌های باریک فراوان، و در برخی از ساعات روز خیابان‌های آن از بار ترافیک سنگینی برخوردار است که این وضعیت مشکلاتی را برای نیروهای آتش نشانی به هنگام اعزام به محل آتش سوزی‌ها و حوادث ایجاد می‌کند. که بکارگیری موتورسیکلت‌ها در ناوگان عملیاتی آتش نشانی موجب کاهش زمان رسیدن به محل حوادث می شود.

💢وی افزود: شرایط مذکورباعث شد که سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری رفسنجان خرید موتورسیکلت‌ها را در دستور کار خود قرار دهد تا آتش‌نشانان بتوانند با بکارگیری این نوع وسایل، با سرعت و در زمانی کوتاه خودشان را به محل حادثه رسانده و به یاری شهروندان بشتابند.

💢رمۻانی نژاد عبور از گذرگاه‌های کوچک و باریک را یکی از مزایای موتورسیکلت‌ها ذکر کرد و گفت: : در برخی از حوادث و آتش سوزی ها در همان لحظات ابتدایی امکان اعزام خودرو سنگین به محل وجود ندارد و یا در برخی از عملیات ها مانند مارگیری، اصلا نیازی به خودور نیست وهمچنین گرمی هوا می توان با کمک این موتور سیکلت ها با سرعت و راحت تر به محل حادثه رفت.

🔸گفتنی است جهت خریداری موتور سیکلت های مذکور مبلغ ۱۵۰میلیون تومان هزینه شده است ودرضمن مجموع موتورسیکلت های ذکر شده در ناوگان آتش نشانی به ۶ دستگاه افزایش یافت .

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید