♻نمایشگاه دست پخت ودست سازه های بانوان کارآفرین رفسنجانی به کار خود پایان داد

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۴۱۹

?به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان در این مراسم مدیر روابط عمومی شهرداری عنوان کرد:با برپایی نمایشگاه دست پخت‌ ها و دست سازه های بانوان کارآفرین و هنرمند در رفسنجان با استقبال بی نظیر مردم مواجه شد.

?وی افزود:این نمایشگاه با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر و همکاری مدیریت انجمن کشاورزی و گیاهان دارویی بانوان و خانواده استانداری در محل بوستان جوان برگزارشد

?ساجده دهقانی افزود: نمایشگاه دست پخت ودست سازه های بانوان رفسنجانی دارای۲۰ غرفه که از۲۰خردادماه شروع به کار کرد تا ۲۳خرداد ماه ادامه داشت اما به دلیل استقبال بی نظیر شهروندان رفسنجانی تاتاریخ۲۷خردادماه تمدید شد وبه کار خود ادامه داد

?وی تصریح کرد:این نمایشگاه توسط زنان کارآفرین رفسنجانی در راستای تحقق شعار رونق تولیدوتوانمندسازی بانوان و رونق اقتصادی بانوان سرپرست خانوار دایر شده بود

?دهقانی بیان کرد:محصولات غذایی و خوراکی عرضه شده در این نمایشگاه شامل انواع ترشی،آش ؛کیک وانواع گیاهان دارویی ودمنوش ها چه به صورت تازه وچه خشک شده و سایر محصولات غذایی متنوع و همچنین غرفه هایی از صنایع دستی بانوان می باشد که به معرض دید علاقمندان وبازدید کنندگان گذاشته شده بود.

?وی عنوان کرد:این نمایشگاه در ۲۱خردادماه با حضوررئیس شورای اسلامی شهررفسنجان ؛فرماندار و برخی ازمسئولان شهرستان افتتاح شد.

?وی بیان کرد:نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۸تا ۲۳شب برای بازدید علاقمندان دایر بود.

?به گزارش روابط عمومی شهرداری در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه دستپخت ها و دست سازهای بانوان مدیر انجمن کشاورزی و گیاهان دارویی بانوان و خانواده استانداری اظهار کرد:

? دومین باری است که به بانوان اهمیت داده شده تا دستاوردها و دستپخت های خود را اعم از تولیدات شیرینی، آش و ترشیجات، گیاهان دارویی، دستاوردهای صنایع دستی و مشاغل خانگی رفسنجان را در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داده اند.

?وی بیان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد انگیزه در بانوان است ؛ از آنجایی که زنان و بانوان در کنار همسرداری، بچه داری و خانه داری دارند در کار اقتصادی هم ورود کنند

? مژده سرچشمه پورعنوان کرد: برگزاری این نمایشگاه ضمن بها دادن به بانوان و ایجاد بازارچه جهت عرضه محصولاتشان، می تواند شغل پایداری برای بانوان باشد که به اقتصاد خانوداه هم کمک می کند.

?وی گفت: نمایشگاه و غرفه ها به صورت رایگان در اختیار بانوان قرار داده شده و شهرداری هزینه ها را متقبل شده است تا کنون در رفسنجان بانوان تولید کننده در امر مشاغل خانگی و صنایع دستی بازارچه نداشتند که این نمایشگاه می تواند به صورت بازارچه ای برای انها باشد.

?سرچشمه پورتصریح کرد: برای نخستین بار در کشور گیاهان دارویی به صورت تازه در این نمایشگاه عرضه می شود و افراد و مشتریان پی می برند که این گیاهان دارویی در رفسنجان که بومی این شهر نیستند کشت شده است.

?وی خاطرنشان کرد: در زمینه مشاوره شغلی هم افرادی که بخواهند در بحث های اشتغال مبتنی بر آموزش کار کنند می توانند مشاوره رایگان دریافت کنندتا شغلی ایجاد کنند؛

?مدیر انجمن کشاورزی و گیاهان دارویی بانوان و خانواده استانداری گفت : اقتصاد رفسنجان بر پایه تک محصولی است ولی فقط نمی خواهیم به بحث پسته بپردازیم بلکه قصد داریم با ارائه اموزش ها در همه زمینه های کشت های جایگزین از جمله زعفران کاری و کشت زرشک، زیره و گل محمدی و … و فراورده های کشاورزی کار کنند؛ ما ۸۰ نوع فرآوری محصولات کشاورزی در رفسنجان داریم که برند های مختلفی در سطح بین الملل پیدا کرده است.

?سرچشمه پوربیان کرد:این نمایشگاه به دلیل مصادف شدن با روز جهانی گل وگیاه و هفته جهاد کشاورزی یک غرفه را اختصاص دادیم به مشاوره رایگان در مورد گل وگیاه وهمچنین محصولات کشاورزی تا شهروندان راهنمایی ومشاوره شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید