توصیه‌های ایمنی را در خانه‌تکانی جدی بگیرید

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۷۴

📌به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان علی رمضانی نژاد با توجه به آغاز خانه‌تکانی به مناسب عید نوروز عنوان کرد: توصیه‌هایی به منظور کاهش حوادث و رعایت نکات ایمنی مطرح می‌شود و رعایت نکات ایمنی در خانه‌تکانی از جمله موارد مهمی است که باید در حین کار برای جلوگیری از آتش‌سوزی و ایجاد خسارت‌های مالی و جانی به آن توجه شود.

💢وی افزود: شهروندان باید در زمان نظافت خانه خود و استفاده از نردبان و چهار پایه از سطح اتکایی آن با زمین کاملا مطمئن شوند و از نوع استاندارد و نردبان دو طرفه استفاده کنند. همچنین در زمان پاک کردن شیشه و پنجره‌های منزل با رعایت احتیاط از رفتن بر روی نرده‌ها و یا قرنیزها جدا خودداری کنند.

💢مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری در ادامه بیان کرد: شست‌وشوی وسایل برقی در سقف و ارتفاع منزل مانند لوستر، چراغ روشنایی و غیره قبل از قطع کامل برق بسیار خطرناک است و احتمال برق‌گرفتگی افراد وجود دارد، لذا اول باید برق وسیله برقی را قطع و سپس آن را پاک کنید و حتما از کفش یا کف‌پوش عایق استفاده کنند.

💢وی ادامه داد: بهتر است در زمان جابه‌جایی لوازم‌خانگی به ویژه اجاق گاز کاملا احتیاط کنید و همه اتصالات مربوط به گاز اعم از شهری و سیلندر را با کف آب و صابون کنترل کنید و از نشت نداشتن گاز مطمئن شوید، ضمنا برای تعویض به موقع شیلنگ‌های رابط گاز که فرسوده باشد، اقدام کنید.

💢رمضانی نژاد ضمن خودداری از شست‌وشوی پرده، کف آشپزخانه، حمام وغیره که آلوده به مواد روغنی باشد با مواد سریع‌الاشتعال مطرح کرد:از ریختن مواد اشتعال‌پذیر در چاه‌های فاضلاب – دستشویی و غیره خودداری کنید؛ چراکه در اثر ریزش اینگونه مواد در محیط خانه احتمال انفجار و آتش‌سوزی بسیار زیاد است و از قرار دادن مواد شوینده مانند وایتکس، جوهرنمک و غیره روی زمین و در دسترس کودکان خودداری کرده و در حد استاندارد از آن استفاده کنید.
توجه داشته باشید شارژ به موقع خاموش‌کننده دستی آتش‌نشانی موجود در محیط خانه شما می‌تواند کمک بسزایی در زمان آتش‌سوزی احتمالی باشد لذا توصیه می‌شود برای شارژ و آماده به کار بودن آن اقدام کنید.

💢وی درپایان افزود:در صورت وقوع هرگونه حوادث لطفا خونسردی خودراحفظ وبا ستادفرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری(۱۲۵)تماس نمایید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید