عملیات درزگیری آسفالت خیابان‌های شهر رفسنجان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۴۵

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان مهندس نوید شریفی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری  اظهار کرد: انجام عملیات درزگیری آسفالت در راستای پیشگیری از تخریب آسفالت اصلی و لایه‌های بستر معابر و خیابان‌ها بسیار حائز اهمیت است.

?وی بیان کرد: افزایش کیفی معابر سطح شهر و تسهیل در عبور و مرور وسائط نقلیه وشهروندان از اولویت‌های مدیریت شهری است.با توجه به خرابی و مستهلک بودن آسفالت برخی از معابر سطح شهر، عملیات درزگیری در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

?مدیرعامل سازمان عمران شهرداری از اجرای عملیات درزگیری ۱۱ هزار مترمربع آسفالت خیابان‌های اصلی سطح شهر خبر داد و افزود: به منظور پیشگیری از گسترش خرابی‌ها، پر کردن درزها، ترک‌ها، حفره ها و فضاهای خالی سطحی، جلوگیری از نفوذ آب‌های سطحی از محل‌های ترک به لایه‌های زیرین و تخریب آسفالت، افزایش دوام و طول عمر آسفالت و کاهش هزینه‌ها عملیات درزگیری آسفالت معابر در حال انجام است.

? وی عنوان کرد: تراش ترک‌های طولی و عرضی آسفالت با دستگاه کاتر و پاکسازی ترک‌ها و همچنین پرکردن محل ترک‌ها با قیر از مراحل درزگیری آسفالت است وتغییرات آب و هوایی در فصل زمستان، نفوذ آب به لایه‌های زیرین آسفالت و ایجاد شکاف و ترک از مهم‌ترین عواملی است که به سطح آسفالت آسیب می‌رساند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید