دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان برگزار می شود

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۲۱۷

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان نشست خبری کارگروه هماهنگی دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان با اصحاب رسانه در پاتوق فرهنگی خانه خیام شهرداری برگزارشد

در حاشیه این جلسه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان در ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد و خاطر شهدای دوران دفاع مقدس عنوان کرد:دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان را شهرداری رقم زده است که در پاییز برگزار می شود

?محسن حاج غلامرضایی مطرح کرد :دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان ثبت نام ان آغاز شده وتا اواسط مهرماه است و این المپیاد در اواسط آبان آغاز می شود و به مدت یکماه ادامه دارد

?وی افزود:برگزاری اینگونه المپیاد ورزشی موجب وحدت، همبستگی و همدلی میان خانواده ها ودر ۸ رشته ورزشی که توسط شهرداری رفسنجان و با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان رفسنجان برگزار می شود.

?در ادامه این جلسه نیز رئیس اداره ورزش وجوانان رفسنجان عنوان کرد: دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان در پاییز امسال برگزار می شود.

?غلامرضا خواجه پور رئیس اداره ورزش و جوانان رفسنجان بیان کرد: وقتی می گوئیم ورزش محلات؛ یعنی حضور اقشار مختلف مردم در ورزش های مختلف است.

?وی تصریح کرد: عدم تحرک و عدم پویایی در هر جامعه ای باعث ایجاد معضلاتی از جمله بیماری های مختلف، آسیب های اجتماعی و… می شود لذا برگزاری المپیادهای ورزشی در محلات یک شهر می تواند ضمن ایجاد همدلی بین مسئولین و مردم، باعث نشاط و پویایی در جامعه می شود و کاهش بیماری ها وآسیب های اجتماعی را نیز در بر دارد.

?خواجه پور ادامه داد: برنامه ریزی حرفه ای جهت اجرای دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان با همت شهردار صورت گرفته و باید این حرکت را د رجامعه گسترش دهیم امیدواریم که همیشه در فضایی باشیم که مسئولان به ورزش ارزش قائل شوند.

?وی خاطرنشان کرد: ای کاش تمام ارگان هایی که در حوزه جوانان کار می کنند به برگزاری برنامه های ورزشی جوانان بیشتر اهمیت دهند؛ در نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی می کنیم که در نظام اسلامی و دین مبین اسلام هم به ورزش اهمیت بسیاری داده شده لذا نباید ورزش از جایگاه خود خارج شود.

در ادامه این نشست دبیر دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان هم ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد و خاطر شهدای دوران دفاع مقدس بیان کرد: شهدا در راستای حفظ میهن اسلامی از جان و هستی خود گذشتند و این آرامش و امنیتی موجود در کشور را مرهون خون این شهدا هستیم.

?علیرضا رفیعی عنوان کرد : دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان در ۸ رشته ورزشی توسط شهرداری و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان رفسنجان برگزار می شود.

?رفیعی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز اولین المپیاد ورزشی محلات رفسنجان با ۸ رشته برگزار شد افزود: امسال هم ۸ رشته شامل فوتسال، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، والیبال، باستانی، اسکیت، دوومیدانی و دارت برای علاقمندان به این ورزش ها برگزار می شود.

?وی روزهای یکم تا بیستم مهر ماه را برای ثبت نام علاقمندان به این ورزش ها اعلام و بیان کرد: ۱۶ آبان ماه افتتاح و۲۱ آذر ماه هم اختتامیه مسابقات است و علاقمندان برای ثبت نام می توانند به خانه خیام شهرداری واقع در خیابان خیام، کوچه ۴ مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۰۳۴۳۴۲۶۹۵۶۹ تماس حاصل کنند.

?دبیر دومین المپیاد ورزشی محلات شهر رفسنجان افزود:سال گذشته بیش از ۶۰۰شرکت کننده در این مسابقات حضور داشتند پیش بینی میشود که امسال بیش از یکهزار نفر در این مسابقات شرکت خواهند کرد .

?وی خاطرنشان کرد: مسابقات تحت عنوان محلات است و قرار است شرکت کنندگان از هر محله حضور داشته باشند ۲۲ محله را تقسیم بندی کردیم که ۴ شهرک شامل شهرک های نفت، هزار واحدی، یادگار امام و شهرک ولایت و ۱۸ محله در این مسابقات شرکت می کنند و محدودیت هم ندارد و از هر محله ممکن است دو یا ۳ تیم در این المپیاد شرکت کنند.

?علیرضارفیعی گفت: رشته باستانی هم جزء این رشته ها هست چون از ورزشهای سنتی و رزمی کشور است سال گذشته علاقمندان به این رشته که به عنوان نمادی از ورزش کشور است در مسابقات شرکت کردند؛ این مسابقات در محله ها برگزار نمی شود و قرار است در همان زورخانه ها شرکت کنند؛ ۱۳ زورخانه در رفسنجان داریم که سال گذشته در ۱۰ زورخانه مسابقات را اجرا کردیم.

?وی با تصریح به اینکه برگزاری بر عهده هیئت ها است و موظف اند که کارت بیمه را برای شرکت کنندگان صادر کنند بیان کرد: رده سنی مسابقات آزاد است و مسابقات دوچرخه سواری بانوان نیز در مجموعه ورزشی هلال احمر برگزار می شود همچنین در پایان مسابقات حکم قهرمانی و مدال و هدایای نقدی به برگزیدگان اعطا می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید