#شما_هم_به_ما_بپیوندید

#پاکیار
#پاکبان

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۱۷۷

#حواسمون_به_شهرمون_باشه

♻️پویش مردمی برای پاکسازی زمین

? پیوستن گروههای اجتماعی و سازمان های مردم نهاد ،پاکبانان شهرداری به پویش مردمی درتمام دنیا برای #پاکسازی_زمین باحضورمعاونت خدمات شهری شهرداری رفسنجان مهندس مختاری وجمعی ازدوستداران طبیعت در گذرفرهنگی گردشگری حصار (خیابان بنفشه)

?به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهررفسنجان۲۰سپتامبرمصادف با ۲۹شهریورماه برابر است با روز جهانی پاکسازی زمین بیاییددر یک روز زمینمان را پاکسازی کنیم!

?هزاران داوطلب درسراسرکشور دردو روز به طور همزمان دست به دست هم داده ومحیط پیرامون خود را از آلودگی ها و زباله ها پاکسازی می کنند. این بزرگترین رویداد جهانی است که برای حفاظت از کره زمین تاکنون برگزار شده است.این عملیات برای نخستین بار سال ۲۰۰۸ در استونی تحت عنوان «Let’s Do It» برگزار شد و ۴ درصد از ساکنان این کشور در آن مشارکت کردند. در جریان این عملیات که بعدها به کشورهای دیگر اروپا نیز سرایت کرد بیش از ده هزار تن زباله جمع آوری شد.

?هدف از این پویش در رفسنجان در روز جهانی پاکسازی زمین معطوف کردن توجه شهروندان رفسنجانی به خطرات ناشی از انباشته شدن زباله و برانگیختن حس مسئولیت برای پاکسازی زمین از زباله هایی است که هیچگاه تجزیه نمی شوند. این پویش پاکسازی زمین دراستان های کرمان،گیلان،کرمانشاه، کردستان، همدان و تهران به طورهمزمان در دو روز ۲۸و۲۹شهریورماه انجام شد

?این پویش درروز جهانی پاکسازی زمین بر اساس برنامه هایی توسط گروههای اجتماعی و سازمان های مردم نهاد(کانون صبح کویر ؛هنرکده دریا)با همراهی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان برگزار شد.

?درضمن معاونت خدمات شهری وپاکبانان شهرداری رفسنجان وکانون صبح کویر؛هنرکده دریا ؛دوچرخه سواران دوستدارطبیعت ؛انجمن حمایت از حیوانات ؛ داوطلبان و افراد دغدغه مند و مسئولیت پذیردر قبال محیط زیست و حفاظت از زمین، برای پاکسازی زمین از زباله ومدیریت جمع آوری زباله هاازخیابان هاوکوچه ها درگذر فرهنگی گردشگری حصاروپردیس معین واقع در خیابان بنفشه گرد هم آمندندو با جمع آوری زباله ها در کوچه وخیابان اطراف با همکاری یکدیگر به این پویش پیوستند تا به شهروندان آگاهی بدهند که باید مراقب محیط زیست خود باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید