جداسازی آب فضای سبز

  • منشتر شده در: ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۹۴

?مدیرعامل سازمان سیما منظر وفضای سبز شهری از اضافه شدن۲۳ هزار متر مربع فضای سبز به آبیاری با آب غیرشرب خبرداد و گفت:جایگزینی آب چاه بجای آب شرب برای ابیاری، سبب کاهش مصرف آب شرب در فضاهای سبز میشود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان مدیرعامل سازمان سیما منظروفضای سبز شهری با اعلام این خبر عنوان کرد: با توجه به بحران کم آبی در شهرستان رفسنجان برای مقابله با آن باید از هدررفت آن به هر طریق ممکن جلوگیری شود و شهرداری با برنامه ریزی مناسب برای اجرای کامل این طرح اقدام نموده است

?حسین مهدی زاده بیان کرد: اجرای طرح جایگزینی آب چاه بجای آب شرب به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و کاهش بارندگی ضروری است و به برنامه ریزی دقیقی نیاز دارد.

?وی تاکید کرد: اگرچه نگهداری و مراقبت از فضای سبز ضرورت دارد اما باید روش های دیگری را جایگزین استفاده از آب شرب برای آبیاری آنها کنیم تا گوشه ای از این بحران کم ابی جبران شود

?مدیرعامل سازمان سیما منظروفضای سبز شهری شهرداری با بیان اینکه روش آبیاری فضای سبز باید مدیریت شود، اظهار داشت: استفاده از آب چاه ها در اولویت کاری سازمان به منظور آبیاری فضای سبزمیباشدکه درهمین راستا ۲۳ هزارمترمربع فضای سبز طی هفته اخیر به شبکه آب چاه متصل گردید، و شامل فضاهای سبز میدان ولیعصرعج؛بلوار مدرس شمالی ؛ بلوارشهید زینلی ؛بلوار باهنر. پارک بهشت و میدان آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) میباشد.

?حسین مهدی زاده با بیان اینکه جداسازی آبیاری فضای سبز از آب شرب اقدامی مهم و حیاتی در خصوص کاهش بحران آب در رفسنجان به شمار می ‌رودعنوان کرد:اجرای این طرح یکی از راهکارهای مناسب در مدیریت بهره برداری از منابع و سازگاری با کم آبی به ویژه در مناطق خشک و گرمسیری می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید