آموزش های آتش نشانی و اطفاء حریق وکاربا خاموش کننده های دستی

  • منشتر شده در: ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  • توسط: فاطمه استادحسینی
  • تعداد بازید: ۲۴۷

♻️مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از برگزاری یک دوره کلاس آموزشی اطفاء حریق وکاربا خاموش کننده های دستی با حضور کارشناس آموزش سازمان آتش نشانی خبرداد

? به گزارش خبرنگارروابط عمومی شهرداری رفسنجان، مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری رفسنجان عنوان کرد: دوره آموزشی اطفاءحریق و بکارگیری کپسول های خاموش کننده دستی امروز یکشنبه ۳۰تیرماه برای پرسنل بیمارستان مرادی به منظور بالابردن آگاهی وتوانایی های فردی درمقابل حریق های احتمالی و همچنین جلوگیری از حوادث برگزارشد.

?مهندس علی رمضانی نژاد با اشاره به ضرورت برگزاری چنین دوره ای تصریح کرد: این دوره از کلاس‌ها برای آشنایی با مواد محترقه و خطرات ناشی از آتش‌سوزی، راه‌های پیشگیری و مقابله با حریق و مواد قابل اشتعال، روش‌های استفاده از انواع خاموش کننده‌ها و نحوه اطفاء حریق به وسیله کپسول‌های آتش‌نشانی در محل بیمارستان مرادی برگزار شد .

?وی درباره عواقب عدم آشنایی اولیه با موارد اطفاء حریق خاطرنشان کرد: گاهی اوقات افراد به دلیل عدم شناخت از نوع آتش و یا عدم مهارت در استفاده مناسب از کپسول های آتش نشانی نه تنها موفق به اطفای حریق نمی شوند که به برافروخته شدن آن نیز کمک می کنند .

?مهندس رمضانی نژادعنوان کرد: این دوره آموزشی جهت ارتقای سطح دانش و توان حرفه ای کارکنان در هنگام مواجه با آتش سوزی در ساختمانها ، انبارها و.. به صورت تئوری برگزار و شرکت کنندگان ضمن شناسایی انواع آتش، روش اطفای آتش با استفاده از کپسول های مختلف آتش نشانی را به صورت عملی فرا گرفتند .

?وی در پایان افزود: با توجه به اهمیت آموزش های مبتنی برنیاز شهروندان به ویژه در خصوص ایمنی محل ،سازمان آتش نشانی آمادگی خودرا جهت آموزش به انهارا اعلام می کند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید