به مناسبت روز حمل و نقل برای اولین بار در استان ،شهرداری رفسنجان با حضور برخی از مسئولین شهرستان ایین بزرگداشت روز حمل و نقل را برگزار کرد.

  • منشتر شده در: ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
  • توسط: سعید سلطانی
  • تعداد بازید: ۱۰۰۸

به مناسبت روز حمل و نقل  برای اولین بار در استان ،شهرداری رفسنجان  با حضور برخی از مسئولین شهرستان آیین بزرگداشت روز حمل و نقل را  برگزار کرد.

بنا به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان در آیین بزرگداشت روز حمل و نقل که سه شنبه ۲۷ اذر ماه در سالن فرهیختگان دانشگاه آزاد برگزار شد مدیر عامل حمل و نقل شهرداری اظهار کرد :

پایانه های دروازه شهری در رفسنجان به زودی افتتاح خواهند شد که عملیات ساخت آنها پیشرفت بالای ۸۰ درصد داشته اند.

علی زارع تصریح کرد:این پایانه ها به خیابان امام، چمران و عباسیه منتقل خواهند شد تا مشکلاتی که مغازه داران در خصوص توقف اتوبوسها در ایستگاههای مرکز شهر دارند حل شود.

فرماندار:

با دیده شدن حمل و نقل تمام اعتبارات این امر میتواند در زمینه عمران و شهرسازی صرف شود.

 

در ادامه این مراسم  مهندس اسکندری فرمندار رفسنجان نیز ضمن تشکر از شورای اسلامی  شهر و شهرداری  به  کمرنگ بودن وسایل نقلیه “شخصی بر” در شهر اشاره کرد و گفت  :باید فرهنگ  استفاده از وسایل نقلیه عمومی نهادینه شود تا  کمتر به محیط زیست آسیب برسانیم همچنین  به درآمد  رانندگان کمک کنیم که شورا ی شهر  و شهردار با برنامه “شهر هوشمند” یقینا بحث حمل و نقل عمومی را در نظر خواهند گرفت   که با دیده شدن حمل و نقل تمام اعتبارات این امر میتواند در زمینه عمران و شهرسازی صرف شود.

وی زحمات  شهیدان ، آیت الله هاشمی رفسنجانی ، امام جمعه فقید رفسنجان  آیت الله هاشمیان و حجت الاسلام و المسلمین پور محمدی  را یاد آور شد و همراهی مسئولان و مردم را وسیله پیشرفت رفسنجان اعلام کرد .

 

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی:

رانندگان نقش موثری در فرهنگ سازی دارند

 

در ادمه این مراسم جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان رفسنجان  وجه تشابه پلیس و رانندگان را شب بیداری خواند و اظهار کرد : شما  با صبوری که  دارید وبه درد و دل مسافرانتان گوش می دهید و با عث آرامش خاطر آن ها می شویدو در فرهنگ سازی الگو هستید .

سرهنگ مهدی کریمی رانندگان را در ختان ایستاده ای خواند  که به جامعه سایه می اندازند و افزود :

در سال ۶۲ که جنگ تحمیلی رخ داد شما  با فرمایش حضرت امام (ده) “سیستم شاهرگ جامعه حمل و نقل است “فعال شدید و امروز هم در جنگ سرد باید فعال باشید  و با پلیس همکاری کنید.

مهدی کریمی  تاکید کرد :رانندگان  گواهینامه و دفتر چه جدید داشته باشند .

 

رییس شورای اسلامی شهر :

از کسانی که قصد تخریب دارند می خواهم تلاششان راصرف آبادانی شهر کنند

 

 

در ادامه این جلسه رییس شورایاسلامی  شهر  تصریح کرد :به عنوان یک خادم کوچک ، امروز فرمان این شهر در دستان ماست و امیدوارم همان گونه که مردم در کنار شما ارامش می گیرند در کنار ماهم آرامش خیال داشته باشند .

حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان افزود: امروزه حمل و نقل بحث بسیار با اهمیتی است و در دنیا ثابت شده که رشد  هر واحد صنفی  در گرو رشد در حمل و نقلش است بنا بر این  ما باید تلاش کنیم تا حمل و نقل در کشور و اقتصاد پایه گذاری شود و امروز توقع داریم همان گونه که مردم در توسعه شهر کمک حال ما هستند همین تعامل هم بین ما و شما رانندگان پایه ریزی شود .

هاشمیان با اشاره به تاثیر  نوع بر خورد ، پوشش  رانندگان و حتی ظاهر وسایل نقلیه  در جامعه ،  اذعان کرد : می خواهیم فرهنگ استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی داشته باشیم .رانندگان  در توسعه فرهنگ اقتصاد و امنیت شهر بسیار موثر هستند . و امیدوارم با هم بتوانیم قدم های موثری برداریم و حمایت های شما مردم  می تواند ما را ثابت قدم کند .

وی همدلی بین مسئولین  رفسنجان را یاد آور شد و گفت : علی رغم اختلافات سلیقه ای تا کنون موفق بوده ایم و با این همدلی می خواهیم شهر را به جایگاه واقعی برسانیم و از کسانی که قصد تخریب نمایندگان  و خدمتگزاران مردم در شهررا دارند  می خواهم که تلاششان راصرف ابادانی شهر کنند.

 

 

 

    

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید